Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 21 lut 2024, 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

PostNapisane: 3 sty 2024, 00:47 
Witajcie,
Swego czasu (2021) zrobiłem panel do filtrowania zasilania i tętnień dla ZVS 2500 zasilanego z Trafo. Transformator planowałem przewinać z mikrofali ... Skoro sie to robi dla 3 Volt to dlaczego nie na 48 V? Tylko tak duże prądy potrzebują ogromnych pojemności do stabilizacji. Stworzyłem coś takiego z elektorlitów :D Wyprowadzone są dwa bieguny plus i minus i trzeba to odpowiednio wpinać.
Zastosowałem 400 V i 120 uF. Dla stu sztuk daje pojemność 0,012mF (milifarada).
Zastosowałem do 400V ponieważ nie chciałem by mi coś przebiło z sieci a i dla 50 V zapas przydaje sie. Zawsze można to wziąć do czegos innego.
To pracuje, to dziala ale trzeba pamiętać ze po odłączeniu obowiązkowo musi byc przewód łączący dwa bieguny. OBOWIĄZKOWO !!!
i trzeba uważać by ich nie zewrzeć przy takich pojemnościach. Bo EMP wam elektryke popali :D Albo UFO przyleci ...
To staroć dlatego tak wygląda... Kurzy sie juz dwa lata.

PostNapisane: 3 sty 2024, 00:48 
Dla grubych drutów trzeba sporo mocy przy lutowaniu.. Ja nastawialem stacje na 400 Stopni a jak chciałem to rozlutowac to musiałem użyć kolby i stacji (tak.. dwie lutownice).

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]