Panel Filtracyjny

Wszystko inne związane z wysokimi napięciami a nie pasujące do powyższych kategorii np.: wyładowania, lampy plazmowe, liftery, bezpieczeństwo i inne.
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

Panel Filtracyjny

Post autor: Pierwiastek »

Witajcie,
Swego czasu (2021) zrobiłem panel do filtrowania zasilania i tętnień dla ZVS 2500 zasilanego z Trafo. Transformator planowałem przewinać z mikrofali ... Skoro sie to robi dla 3 Volt to dlaczego nie na 48 V? Tylko tak duże prądy potrzebują ogromnych pojemności do stabilizacji. Stworzyłem coś takiego z elektorlitów :D Wyprowadzone są dwa bieguny plus i minus i trzeba to odpowiednio wpinać.
Zastosowałem 400 V i 120 uF. Dla stu sztuk daje pojemność 0,012mF (milifarada).
Zastosowałem do 400V ponieważ nie chciałem by mi coś przebiło z sieci a i dla 50 V zapas przydaje sie. Zawsze można to wziąć do czegos innego.
To pracuje, to dziala ale trzeba pamiętać ze po odłączeniu obowiązkowo musi byc przewód łączący dwa bieguny. OBOWIĄZKOWO !!!
i trzeba uważać by ich nie zewrzeć przy takich pojemnościach. Bo EMP wam elektryke popali :D Albo UFO przyleci ...
To staroć dlatego tak wygląda... Kurzy sie juz dwa lata.
Załączniki
IMG_20240102_213229.jpg
IMG_20240102_213324.jpg
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

Re: Panel Filtracyjny

Post autor: Pierwiastek »

Dla grubych drutów trzeba sporo mocy przy lutowaniu.. Ja nastawialem stacje na 400 Stopni a jak chciałem to rozlutowac to musiałem użyć kolby i stacji (tak.. dwie lutownice).
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 283
Rejestracja: 23 paź 2014, 08:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panel Filtracyjny

Post autor: Thor »

Ja bym porobił ładne podstawki z laminatu, pogrubił cyną i zabudował w jakieś plastikowe pudełko. A praktycznie do czego to miało służyć, bo ja widzę to jako zastosowane do płoszenia kretów ekspresowego łowienia ryb, raligunach i do DRSSTC też by się nadawało.
ODPOWIEDZ