Podstawka dla GU-81/M w wersji DIY

Lampowa cewka Tesli (ang. Vacuum Tube Tesla Coil). W przeciwieństwie do klasycznego transformatora Tesli pierwotny obwód rezonansowy kluczowany jest lampą elektronową, a nie iskrownikiem.
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Podstawka dla GU-81/M w wersji DIY

Post autor: wesolyyyy »

Cześć.
Co tu będę pisał, potrzebowałem podstawki, niżej projekty.
W załączniku pliki eagla, gerbery dla jlcpcb, moje pliki lbr...
Podstawka w 2 wersjach - okrągłej i kwadratowej. Jest ona inna niż oryginalna. Zrezygnowałem z wsuwania lampy od boku, w zamian tego demontujemy jeden uchwyt lampy, wkładamy lampę od góry, przesuwamy ją centymetr w bok i montujemy uchwyt ponownie. Wszystko zostało rozplanowane na 45 stopni, możemy więc podstawkę poskładać na 4 różne sposoby w zależności tego co nam pasuje.
Podstawka projektowana pod uchwyty bezpiecznikowe rurkowe 5mm z rastrem wyprowadzeń 10mm, oraz konektory płaskie (wsuwane) z rastrem 5mm, pionowe lub kątowe. By złożyć podstawkę, układamy dwie pary padów montażowych naprzemiennie i skręcamy je 4ma śrubami M3 wkładając między płytkę bazową a pady dystans o wysokości 25mm minus grubość pcb jednego padu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zamówiłem płytki, jak będę miał całość gotową to wyślę zdjęcia jak to wygląda na żywo.
Załączniki
GU-81 podstawka.rar
(216.84 KiB) Pobrany 21 razy
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Re: Podstawka dla GU-81/M w wersji DIY

Post autor: wesolyyyy »

Jestem ponownie.
Wszystko przyszło, poskładane do kupy, nawet działa poprawnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mam 5 okrągłych i 5 prostokątnych. Do tego wyżej pliki lbr jakby ktoś chciał lampę wbudować w PCB urządzenia, to też się da. Jakby ktoś z Was chciał przetestować, sprawdzić, użyć to dajcie znać bo ja potrzebuję 2 i to nawet nie wiem jakich. W założeniu kwadratowy ma być do wbudowania wewnątrz urządzenia, a jako że planuję budować końcówkę mocy na tych lampach, wersje okrągłe mają być przeznaczone do przymocowania na obudowie tak by dolne PCB zlicowało się z obudową.
Także generalnie, ja jestem zadowolony. Wystarczy odkręcić 2 śruby, rozchylić "skrzydełka" i można wyjąć lampę.
ODPOWIEDZ