teslacoil.pl
http://teslacoil.pl/

Negatywny wpływ Tesli na urządzenia elektroniczne - Sąsiad
http://teslacoil.pl/zjawiska-dotyczace-wysokich-napiec/negatywny-wplyw-tesli-na-urzadzenia-elektroniczne-sasiad-t574.html
Strona 1 z 1

Autor:  lodzik1990 [ 6 wrz 2016, 02:46 ]
Tytuł:  Negatywny wpływ Tesli na urządzenia elektroniczne - Sąsiad

Po moich doświadczeniach związanych z Teslą postanowiłem, że założę odpowiedni temat poświęcony no właśnie czemu? temu na co narażone są urządzenia elektroniczne włączone do sieci w trakcie pracującej cewki Tesli.
Najbardziej podatne na uszkodzenia są urządzenia wpięte w ten sam obwód co nasza Tesla.
Starajmy się odpalać nasze Tesle w pobliżu jak najmniejszego zagęszczenia kabli elektrycznych, mam na myśli instalacje elektryczne i linie napowietrzne oraz instalacje antenowe. Czym mniej kabli w pobliżu tym mniejsze ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego np u sąsiadów.
Najlepszym wyjściem byłoby odpalanie tesli w klatce faradaya np w garażu metalowym, który musiałby być połączony trwale z ziemia. Do tego zorganizować własne żródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego, Takie rozwiązanie gwarantowałoby w 100% bezpieczne Teslowanie, bez ponoszenia jakichkolwiek strat w sprzęcie elektronicznym.
Teraz trochę teorii zaczerpniętej ze sprawy sądowej, gdzie podano w jakiej odległości od zabudowań wolno używać urządzeń zwanych Teslami. Cewka Tesli o przykładowej mocy 100W powinna znajdować się w odległości 150 metrów od zabudowań, zaś o mocy 200W w odległości 300 metrów itd.
Teraz wspomnę o sąsiadach. Sąsiedzi nim spostrzegą się co jest przyczyna padania ich urządzeń elektronicznych to minie kilka miesięcy (Zawsze przecież można zgonić na burzę, jeśli mamy lato). W pierwszej kolejności sąsiedzi skarżą się, że coś im na ekranie w telewizorze śnieży a w radiu brumi, w tej sytuacji trop nie idzie w naszym kierunku jeśli Teslujemy w zamkniętym pomieszczeniu np w pokoju. Wtedy jeszcze jesteśmy kryci bo nikt nie słyszy hałasującej Cewki. Największym błędem popełnianym przez Teslowiczów jest wynurzenie się na wierzch, czyli wyjście z naszym urządzeniem na dwór. Sąsiedzi po kilku razach bez problemu są w stanie zarzucić tobie, że przyczyniłeś się do uszkodzenia ich sprzętu elektronicznego. Z grubsza napisze co pada w pierwszej kolejności: Wzmacniacze antenowe, zasilacze antenowe, dekodery nc+, stan czuwania w TV ledowym. Jeśli sąsiad w tablicy bezpiecznikowej ma zamontowany ochronnik to z korzyścią dla nas, gdyż takie zabezpieczenie jest w stanie uratować urządzenia przed wyładowaniem atmosferycznym, w tym także pochodzącym z naszej Tesli.
W każdym bądz razie jeśli mamy zamiar Teslować to róbmy to z zachowaniem bezpieczeństwa i zasad ogólnie obowiązujących przy zabawie z wysokim napięciem.
To my jesteśmy odpowiedzialni w pierwszej kolejności za wyrządzone szkody wśród naszych sąsiadów. Własne straty jeszcze jakoś przebolejemy ale sąsiada już nie.Pole magnetyczne i elektrostatyczne

Tesla Coils może z łatwoscią zniszczyć każdy typ urzadzenia elektronicznego znajdującego się w pobliżu lub podłączonego do tego samego obwodu prądu przemiennego AC w Twoim domu. Dlatego właśnie zalecam stosowanie sieciowych filtrów przeciwzakłóceniowych. Mimo wszystko nie zaszkodzi jeśli wyłączysz taki sprzęt jak komputer, magnetowid, telewizor - tak będzie po prostu bezpieczniej :)
(skopiowane z republiki).

Autor:  Thor [ 6 wrz 2016, 08:12 ]
Tytuł:  Re: Negatywny wpływ Tesli na urządzenia elektroniczne - Sąsi

Ciekawy temat.
Pół biedy, naprawdę pół biedy jak uszkodzeniu ulegną sprzęty RTV. Znacznie gorzej jak któryś z sąsiadów ma wszczepiony rozrusznik serca...
Co do promieniowania elektromagnetycznego największy problem mają ci co się muszą bawić cewkami w mieszkaniach czy kamienicach, będąc skazanymi na sąsiadów. Jedynym rozwiązaniem jak mi się nasuwa to budowa klatki Faradaya... Ponoć osoby, które budowały klatki w swoich sypialniach w celu ochrony przed elektro smogiem są lepiej wyspane, abstrahując od tematu cewki. Co do bezpieczeństwa sieci to użycie agregatu w mieszkaniu nie wchodzi nawet w rachubę... To co może poratować to trafo separacyjne do mniejszej mocy cewek oraz filtr dolnoprzepustowy. Oczywiście nigdy nie uziemiać cewki z masą pochodzącą z sieci.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/