Kupię zielody drut

Kupię, sprzedam, zamienię.
Awatar użytkownika
trzaska456
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:36

Kupię zielody drut

Post autor: trzaska456 »

Witam nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia zielonego drutu i wpadłem na pomysł kupienia go przez 4hv ale nie wiem jak z prawem bo to w końcu metal kolorowy. A kolejnych kłopotów nie chcę.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Mania-C »

a jest jakieś prawo ograniczające sprzedaż metali kolorowych hmm ?? :shock: jak kupowałem na allegro (może i deko drogo) ale facet który wtedy sprzedawał miał różne rodzaje drutów w różnych emaliach :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Dżejwor »

Gdzie na allegro ? Ja przekopałem dosłownie całą Polskę za takim drutem - znalazłem w jednej firmie i tylko średnica 0.56mm :/
szkielet-s1

Re: Kupię zielody drut

Post autor: szkielet-s1 »

trzaska jak już będziesz miał nawinięte uzw. wtórne no to pomaluj całość na zielono np sprayem.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Dżejwor »

Pomysł zaiste genialny - kolor miedzi + kolor zielony ≠ zielone uzwojenie tylko uzwojenie w kolorze sraczkowatym :D Zielony lakier na drucie wygląda całkiem inaczej.
Załączniki
ingarden.JPG
szkielet-s1

Re: Kupię zielody drut

Post autor: szkielet-s1 »

Gdyby nanieść jasny metalik na wtórne a następnie lakier bezbarwny to myślę ,że miałoby to ręce i nogi.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Dżejwor »

Wiesz z czego się składa lakier typu metalik ? Z lepiszcza i pyłu metalu więc nadal życzę udanych eksperymentów ;) Niech lepiej kolega Mania-C powie od kogo kupił zielony drut ;) Ewentualnie niech zrobi zamówienie :D Ja od razu deklaruję sie na 2kg 0.25 i 0.5kg 0.18 :D prawa ograniczającego sprzedaż miedzi nie ma ale CHYBA jest jakieś prawo ograniczające wywóz miedzi ze stanów należało by zapytać na 4HV albo kogoś kto ten drut sprzedaje na ebay-u.
szkielet-s1

Re: Kupię zielody drut

Post autor: szkielet-s1 »

Już wiem z czego składa się farba. Przekonałem się gdy malowałem toroid.
Może tam gdzie produkują druty nawojowe. zapytajcie.
szkielet-s1

Re: Kupię zielody drut

Post autor: szkielet-s1 »

Pytałem znajomego czy kiedyś posiadał zielony drut i mówił ,że ma małą jego ilość. to znaczy ,że dostępność gdzieś istnieje w Polsce.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Mania-C »

wiec jutro przedzwonię do kumpla w sprawie drutu .. a stronę allegrowicza podam wam jak tylko będę w domu :)
PS pył aluminiowy/grafitowy na rezonatorze to samobójstwo :D

Edit:
Kontaktowałem sie z kumplem oraz kolesiem z allegro i okazało sie ze nie posiadają . Przy okazji obdzwoniłem parę hurtowni wiec tez jest problem bo minimalne zamówienie jakie biorą to 500kg drutu nawojowego ... Może i rzeczywiście lepiej było by kupić za granicą i sprowadzić niż tu bo po pierwsze wszystkie hurtownie do jakich dzwoniłem zaopatrują sie z fabryki w Holandii wiec to i to jest import.

PS. u tego allegrowicza zazwyczaj kupuje druty: elspec

Ewentualnie kupić na ebayu za 20$ ze stanów ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
trzaska456
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: trzaska456 »

A le załóżmy że kupiłem ten drut i zatrzymali go na granicy to kontrola może wpaść do mnie?
szkielet-s1

Re: Kupię zielody drut

Post autor: szkielet-s1 »

trzaska456 pisze:A le załóżmy że kupiłem ten drut i zatrzymali go na granicy to kontrola może wpaść do mnie?
Dadzą ci duże cło i po co tutaj kontrola.
Awatar użytkownika
trzaska456
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: trzaska456 »

Popytam się jeszcze na 4hv ale coś mi się zdaje że sobie odpuszczę.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Dżejwor »

Czyli jednak mam racje jedyna droga do zielonego drutu prowadzi przez ocean :/ Zastanawia mnie tylko jki jest realny koszt przesyłki/cła/innych pierdół.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Mania-C »

Jak kupowałem kartę rozszerzeń do komputera z californi to wyniosło mnie 150zł "całość" najwięcej cię wyniesie przelew do stanów (czytaj tzw. koszta innych banków przez które przejdą twoje pieniądze)

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Dżejwor »

Przelew można zrobić przez paypall więc to nie jest aż tak dużo.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Kupię zielody drut

Post autor: Mania-C »

co prawda to prawda dodam ze ja robiłem w BZWBK ;)
ODPOWIEDZ