Rosja

Czyli nie tylko elektronika.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Rosja

Post autor: slu_1982 »

19 Czerwca tego roku wylatuje do Rosji na 10 dni więc mnie nie będzie. Być może będzie tam internet ale nie zapewniam. Jak by coś odezwę się po powrocie i opisze co się tam działo ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

Jestem na miejscu w Rosji wszystko jest w porzdku. Wiecej napisze za pare dni ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
admin

Re: Rosja

Post autor: admin »

Wrzuć zdjęcia po powrocie, jak jakieś zrobisz ;)
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

Zdjec jest ju caa masa. Dzisiaj jestem w instytucie wysokich energii w Dubnej. Ciekawie sie zapowiada. Najpierw wykad potem obiad a nastepnie lazenie tutaj po instytucie. Jak ostatnio pisalem bylismy przy reaktorze. Samego reaktora nam nie pokazali, za to bede mial zdjecia z panelu sterowania tym ustrojstwem :D Nawet duzo jest polakow co mnie cieszy. Jest zajebiscie, filtry borowe, wszedzie butle z cieklym azotem stoja. Troche burdel jest. Najbardziej rozbawily mnie przejscia. Tu wogle ( w Dubnej i Moskwie) ludzie [przelaza przez ulice gdzie chca i nikt tym sie nie interesuje. Przejscie przez tory to pare cegiel przy szynach i tablica ze przejscie. Przy torach jest ulica wi jak przejdziesz przez troy na specjalnym przejsciu jestes na ulicy ale pasow to nie ma :D Duzo rosnie barszczu Sosnowskiego :P. Mieszkamy w hotelu z lat 70, i pijemy ze szklanek ze szkla uranowego :D mam zamiar ukrasc szklanke :D Smieszne tez jest to ze jesli mamy jakies miasto to w srodku jest las :d Wlasnie, wszedzie sa lasy. Jedzenie jest nawet drogie- w centrum moskwy. Mamy duze szczescie bo cigle pogoda jest sloneczna, nawet troche za sloneczna :) Za 5 dni wracam- 29tego. Juz nie moge sie doczeka bo trza tesle ruszyc :D Dobra bd lecial, narazicho.

ps. pisze na ruskiej klawierce :D:D wiec nie ma polskich znakow, nie wiedzialem ze maja ruskie cyrylice na klawiaturze :D
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

DSCN2150.JPG
Tutaj ja przy jednym z elektromagnesow fazotronu, elektromagnesy chlodzone cieklym helem, uzwojenie z nadprzewodnika. zajebiste polaczenie zasilania- przewody od gory czerwony i niebieski.

zdj1.JPG
I tu jeszcze jedno zdjecie przy panelu sterowania reaktora
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

A tu jeszcze zdjcie popielniczki chyba rowniesz ze szkla uranowego ;)

P6190099.JPG
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

Cześć, ja już od paru dni w domu jestem, nie wiem czy jest sens opisywania całego pobytu, chyba nikt się nie zainteresował tym tematem ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
szkielet-s1

Re: Rosja

Post autor: szkielet-s1 »

No jak by ci się chciało to powklejaj z parę zdjęc to popatrzymy.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

Hm Niechaj tak będzie, powklejam parę zdjęć, trochę poopisuje.

No więc pierwsze zdjęcie przedstawia jakiś budynek polskiego odpowiednika SB/MO :D
budynek sb.jpg
Kolejny budynek jest na placu gdzie mieści się kreml, nie pamiętam nazwy tego placu ( o takie szczegóły się nie pytajcie :D )
cos.jpg

Tutaj kolejny jakiś słynny plac, na którym do okoła pełno różnych sklepów, naciągaczy, coś jak duże wesołe miasteczko okrojone z innych atrakcji, gdzie zostały tylko te stanowiska gdzie ludzie myślą jak zarobić byle by się nie narobić :P Czyli rzucanie piłką do celu, strzelanie wiatrówą itd. pewnie wiecie o co chodzi. Masa ogromna ludzi, mało Rosjan, pełno kitajców, i innych nacji.
fontanna.jpg
Kolejna rzecz na którą można zwrócić uwagę to ruskie radio. W trakcie wlewania różnych napoi wieczorem zobaczyłem radio, niemalże założyłem się z kolegą o to że je przestroje. Dobrze zrobiłem że się nie założyłem bo wyglądało ono w środku tak :D :
P6240254.jpg

Kolejnym ciekawym bo chłodnym i wypełnionym pieknymi kobietami :) był Bom czy Boom, duże centrum handlowe z wszystkimi ekstra drogimi sprzętami typu ciuchy, perfumy, cygara, pióra ( oczywiście wieczne, jedno które przykuło moją uwagę w przeliczeniu na PLN-y ok. 80tyś. )
szop.jpg
Następne miejsce to kościół w Siergieiev Posadov czy jakoś tak, kto chce wpisze w google i pewnie znajdzie. Oczywiście wszędzie trochę tandety, wszędzie do okoła złote kopuły... Niby Rosja biedny naród... ;)
ks.jpg
Kolejna rzecz którą zobaczycie i pewnie jest najczęściej kojarzona z Rosją to sam Kreml.
kr.jpg
Jeszcze wam pokarzę taki ogólny widok ulicy. Jak widać ta bieda o której się mówi jest zepchnięta jak najdalej miasta, aby wyeksponować "bogactwo" Jest to zdjęcie z Moskwy.
ula.jpg

Oczywista sprawa że czerwonych, komunistów nie brakuje:
komuchy.jpg
I teraz może coś bardziej technicznego ;) Czyli zdjęcia których nie powinno być ze względu na zakaz fotografowania:

Płot instytutu, ogrodzenie z drutem kolczastym, druty pod napięciem, rozkopana ziemia ( pierwsza myśl pole minowe, ale dochodzę do wniosku że to po to by zmniejszyć rezystancje podeszwy, zwiększyć efektywność drutów :P ) brakuje tylko wież ze strażnikami :D
płot.jpg
Źródło wysokiego napięcia, jakieś transformatory itd. O ile wiem to ma jakieś 4KV a może 40KV ale te izolacje ceramiczne trochę przesadne :P
4kv.jpg
Tu mamy rozgałęzienie wiązki rozpędzonych elektronów na dwie części. Jedna dużo większa część elektronów idzie w dół kręcić się w kółeczko ( mini cern :D )
V.jpg
Kolejne zdjęcie tutaj wyłazi mniejsza część wiązki. Widzimy cewę, podobna troche do tych cewek odcylenia pionowego w telewizorach :D
cewa.jpg
No i niestety tylko tyle mam tych ciekawszych zdjęć. Musze upomnieć się o DVD z resztą :)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: Rosja

Post autor: piglet11 »

Wycieczka jak najbardziej warta patrząc na to co zwiedziłeś. Pewnie większość by chętnie pojechało na taką wyprawę. Sprzęty i budowle robią wrażenie.
admin

Re: Rosja

Post autor: admin »

Rozkopana ziemia służy do wykrycia próby przejścia przez płot - widać ślady butów.
szkielet-s1

Re: Rosja

Post autor: szkielet-s1 »

slu 1982 napisał :
Kolejna rzecz na którą można zwrócić uwagę to ruskie radio. W trakcie wlewania różnych napoi wieczorem zobaczyłem radio, niemalże założyłem się z kolegą o to że je przestroje. Dobrze zrobiłem że się nie założyłem bo wyglądało ono w środku tak :D :
P6240254.jpg
To nie wygląda mi na ruskie radio bo tutaj widzę tylko potencjometr, transformator głośnikowy i sam głośnik.
admin

Re: Rosja

Post autor: admin »

To tak zwany kołchoźnik, nazwa mówi sama za siebie :D
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rosja

Post autor: slu_1982 »

Wyglądało jak radio, grało jak radio :D a to radiowęzeł.. ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
ODPOWIEDZ