Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Czyli nie tylko elektronika.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: slu_1982 »

Biedny chłopak, dobrze że na karze się skończyło. Niedawno rozmawiałem z swoim prywatnym wykładowcą o legalności tego i owego i wyszło jak zwykle: chcesz to miej, za samo posiadanie nic nie grozi, tylko za mieszaniny i syntezy Cię złapią (analogicznie do MW, P2) A tu niespodzianka, bo masz odczynniki i masz wjazd i masz proces a nie ma śladów syntez i mieszanin :) Rudę uranowa to naturalne wolne źródło promieniowania, a posiadanie jest legalne, ale się okazuje że tak samo jak odczynniki....
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
trzaska456
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:36

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: trzaska456 »

To jest bezsensu zobaczyłem ten post to myślałem że z krzesła spadnę ze śmiechu. Nasze słóżby muszą być naprawdę bardzo zdesperowane brakiem zajęcia. Otóż sprawa ma się tak: można legalnie transportować drogą publiczną minerały do maksymalnej dawce 2mSv/h. Zgodnie z Art 179 Euratom ruda uranu jako minerał jest normalnym legalnym minerałem dopóki nie będziemy jej przetwarzać itp... A zresztą w Polsce ładniejsze kamyki już wybrali i takim czymś mogą się dzieci w piaskownicy bawić. Zresztą tak jakoś w styczniu na allegro widziałem minerał sprowadzony z podajże Kanady który też zawierał tlenek uranu.
admin

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: admin »

A powiedz trzaska456 jak się skończyła twoja sprawa.
admin

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: admin »

Będziesz się odwoływał?
c4r0
****
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:15
Lokalizacja: przed kompem :P
Kontakt:

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: c4r0 »

Widze, ze goscie z PAA w przeciwienstwie do dziennikarzy i prawnikow wykazali sie nie tylko wiedza (co jest oczywiste) ale i zdrowym rozsadkiem. Mnie tez jakis czas temu scigneli za eksperymenty z rentgenem, ktore mam na stronie. Po wymianie (bardzo uprzejmej) kilku maili, gdzie prosili o dokladny opis stosowanych zabezpieczen, parametrow ekspozycji i zarejestrowanych dawek promieniowania, dali mi spokoj. Fajnie, ze jeszcze sa organizacje w tym kraju, ktore mysla sensownie i nie szukaja tylko powodow, zeby sie przyczepic.

Ciekaw jestem jak w swietle prawa wygladaja izotopy strontu bedace na wyposarzeniu wojskowych dozymetrow. Wiadomo, ze mozna dozymetry z tym izotopem kupic na allegro, a jak mozna kupic na allegro, to wiadomo, ze wyciekly one z wojska polskiego. Jak by zrobili taka furore z cywili kolekcjonujacych ten sprzet, to chyba sami sobie by strzelili w stope tym sposobem :)
Awatar użytkownika
trzaska456
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2010, 07:36

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: trzaska456 »

hvman pisze:Będziesz się odwoływał?
Oczywiście
c4r0 pisze:Ciekaw jestem jak w swietle prawa wygladaja izotopy strontu bedace na wyposarzeniu wojskowych dozymetrow. Wiadomo, ze mozna dozymetry z tym izotopem kupic na allegro, a jak mozna kupic na allegro, to wiadomo, ze wyciekly one z wojska polskiego. Jak by zrobili taka furore z cywili kolekcjonujacych ten sprzet, to chyba sami sobie by strzelili w stope tym sposobem
Mi wycieli izotop jak dobrze pamiętam izotop strontu 90 z rentgenometru DP66M ale nie zanotowali go że go biorą i już nie miałem szans go odzyskać.
c4r0 pisze:Mnie tez jakis czas temu scigneli za eksperymenty z rentgenem, ktore mam na stronie.
Nie tylko ciebie. :D
c4r0 pisze:Po wymianie (bardzo uprzejmej) kilku maili, gdzie prosili o dokladny opis stosowanych zabezpieczen, parametrow ekspozycji i zarejestrowanych dawek promieniowania, dali mi spokoj.
Jakie są te dopuszczalne dawki promieniowania rtg?
c4r0
****
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:15
Lokalizacja: przed kompem :P
Kontakt:

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: c4r0 »

trzaska456 pisze:
c4r0 pisze:Mnie tez jakis czas temu scigneli za eksperymenty z rentgenem, ktore mam na stronie.
Nie tylko ciebie. :D
Napisalem "tez".
trzaska456 pisze:
c4r0 pisze:Po wymianie (bardzo uprzejmej) kilku maili, gdzie prosili o dokladny opis stosowanych zabezpieczen, parametrow ekspozycji i zarejestrowanych dawek promieniowania, dali mi spokoj.
Jakie są te dopuszczalne dawki promieniowania rtg?
Nie wiem. Poza tym, "dopuszczalnosc" to pojecie wzgledne.
wysy
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2011, 14:44

Re: Znowu kogoś złapali za posiadanie rudy uranu.

Post autor: wysy »

Witam,
mnie również capli za posiadanie "materiałów radioaktywnych" Robota dla cbś łatwa miła i przyjemna, pozwiedzają Polskę, jakaś lepsza kasa wpadnie za wykrywalność, ale jak to ktoś ładnie kiedyś powiedział: Polska to kraj władzy a nie prawa.
ODPOWIEDZ