Grupa FB

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

Grupa FB

Post autor: Pierwiastek »

Co wy na to by utworzyć grupę FB? Teraz sporo forów tematycznych sie tak przenosi. Poza tym chyba na razie wyłączenie FB nie grozi :)

Miałem stracha ze nie będzie juz tego forum. Jedno przeze mnie usunęli xd
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 762
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Grupa FB

Post autor: Yuri »

Pierwiastek pisze:Poza tym chyba na razie wyłączenie FB nie grozi :)
Nam też już nie - to był jednorazowy przypadek.

Osobiście - nie znoszę grup FB, to puste komory echowe. Informacje znikają i nie da się nic odkopać, dyskusje w komentarzach nie mają żadnej struktury. Bałagan z którego nic nie wynika.
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

Re: Grupa FB

Post autor: Pierwiastek »

Wiem:) ale chyba o to chodzi o FB by ograniczyc informacje tylko dla pytającego. Tak z innej beczki ... Co znaczy strzałka sierżanta teraz ? Jest w google jak wyszuka sie forum
Załączniki
Tesla_Coil_logo_google.jpg
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 762
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Grupa FB

Post autor: Yuri »

Pierwiastek pisze:Wiem:) ale chyba o to chodzi o FB by ograniczyc informacje tylko dla pytającego.
Nie rozumiem co chciałeś powiedzieć.
Pierwiastek pisze:Tak z innej beczki ... Co znaczy strzałka sierżanta teraz ? Jest w google jak wyszuka sie forum
Google źle skeszowało favikonę, za jakiś czas powinno się naprawić.
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

Re: Grupa FB

Post autor: Pierwiastek »

Kiedyś zastanawiałem sie dlaczego ogólnie Facebook nie rozwiazał inaczej tematu grup. Przecież jakieś pytanie przepada bez wieści w gąszczu innych. Na forach jest to bardziej czytelne. Doszedłem do wniosku w myśl zasady że nic nie dzieje sie bez powodu iż chodzi o to by ograniczyć informacje tylko dla pytającego. Na forach wielu rzeczy można sie nauczyć przypadkiem czytając tematy innych osób. Na fejsie pytanie umiera w ciągu 48 godzin. Po tym czasie nie ma sie co spodziewać nowej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 762
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Grupa FB

Post autor: Yuri »

Sprawa jest dużo prostrza.

Facebook to nie jest platforma do dyskusji - to platforma do generowania klikalnego kontentu który pozwala na jak najwięcej wyświetleń reklam.
Główną funkcją grup jest dzielenie się zdjęciami i tekstami nabijającymi wyświetlenia. A jeżeli mamy przypadek grupy, gdzie ludzie zadają pytania i odpowiedzi na nie zaraz przepadają? Tylko lepiej - trzeba zacząć dyskusję od nowa, a to oznacza więcej wyświetleń reklam i większy zarobek dla FB.
Chciwe megakorpa obchodzi wyłącznie jedno - zarobek. Patrzenie na nie przez jakikolwiek inny pryzmat jest błędne.
ODPOWIEDZ