Nowy wygląd

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.
admin

Nowy wygląd

Post autor: admin »

Jak zauważyliście, został wprowadzony nowy wygląd forum. Co prawda nie jest jeszcze skończony, ale używalny. To co zostało w 95% skończone to wygląd strony głównej, for, tematów, wyniki wyszukiwania, chat. Edytor postów na wykończeniu. To co zostaje do zrobienia to: strona główna wyszukiwarki, panel użytkownika, podgląd profili użytkowników, lista użytkowników, strona logowania i rejestracji i parę innych pierdół.

Inne zmiany to m.in.:
- mini edytor w szybkiej odpowiedzi
- usunięty system pochwał - nie chcieliście ich przyznawać a praktycznie odzwierciedlają rangi gwiazdkowe nadawane przez administracje
- chat na osobnej stronie
- poprawki SEO
- przenoszenie wyrazów zgodne z zasadami polskiej gramatyki - tylko do wyświetlania, treść pozostaje nienaruszona

Jeśli macie jakieś uwagi co do skończonych elementów i tych, które będą robione to bardzo chętnie je poczytam i rozważę.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Nowy wygląd

Post autor: Mania-C »

troszkę za mdło jak dla mnie brak żywych kolorów a odcień szarości i bieli po dłuższym czasie powoduje u mnie boleści oczu - oczywiście bez urazy HVman ;) to tylko moje odczucie
A co do pomysłu na nowy stail jestem za ....

Pozdrawiam
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Poprawiłem kolor fontów w listach for i tematów na ciemniejszy, rzeczywiście trochę za mdłe. Podejrzewam, że jeszcze poprawię.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy wygląd

Post autor: slu_1982 »

Dalej jest wg. mnie za jasno.
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

Moim zdaniem umiejscowienie przycisku "edytor" po prawej stronie pola tekstowego czatu jest trochę mało intuicyjne, zazwyczaj jest tu "wyślij", co powoduje, że ciągle miast wysłać wiadomość przełączam edytor.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Przyznam, że z lenistwa wywaliłem przycisk wyślij :P Miał jakieś problemy a nie chciało mi się drążyć skryptu. Spróbuje jeszcze to naprawić.
c4r0
****
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:15
Lokalizacja: przed kompem :P
Kontakt:

Re: Nowy wygląd

Post autor: c4r0 »

Łoooo, ale czad :D A nie da się jakichś skórek ustawiać? Mi jasny kolor akurat nie przeszkadza ale jak ktoś po nocy forum przegląda to można sobie pewnie oczy wypalić.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Stary styl jest nadal aktywny, jeśli ktoś ma ochotę - może ustawić. Niech tylko się nie przestraszy niewykończonego panelu użytkownika :D
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowy wygląd

Post autor: slu_1982 »

Przełączyłem się na stary styl bo mi bardziej odpowiada. Panelu użytkownika nie używa się codziennie :P Szkoda tylko że mini chat znikł ze strony głównej.
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Nowy wygląd

Post autor: Mania-C »

oczy to nic włosy mi wybieliło :) xD dobrze wiedzieć ze istnieje opcja - "back to the 80's"
c4r0
****
Posty: 60
Rejestracja: 17 sie 2010, 18:15
Lokalizacja: przed kompem :P
Kontakt:

Re: Nowy wygląd

Post autor: c4r0 »

Ja się o włosy nie martwię, bo i tak ich nie mam :P
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

Po jednej z ostatnich modyfikacji wyglądu (zdaje się od wczoraj, bądź przedwczoraj) nie mogę napisać wiadomości na czacie z telefonu, zarówno przeglądarki Dolphin Browser, jak i domyślnej przeglądarki Androida. Wcześniej było OK.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

A zobacz czy teraz działa.
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

Teraz już działa poprawnie. :D
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

I znów wysyłanie wiadomości na czat z telefonu stało się niemożliwe.


EDIT:

Raz działa, raz nie.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Forum przeszło modyfikacje polegającą na przepisaniu nieintuicyjnych linków typu /viewtopic.php?t=123456 na bardziej przyjazne. Został udostępniony kanał RSS dla całego forum (link w stopce). Przyklejony pasek nawigacyjny można wyłączyć w Panelu Użytkownika (zakładka Ustawienia).
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

Czat wrócił na główną, bardzo się cieszę z tego powodu. :D Jest z nim tylko jeden, mały problem, gdy coś, np. pobieranie pliku obciąża łącze spowalnia to automatyczne odświeżanie czatu, to normalne. Lecz w trakcie odświeżania pole tekstowe czatu przestaje reagować, co przy mocno obciążonym łączu skutkuje kilku sekundową przerwą w pisaniu co 15 sekund.

Pozdrawiam.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Na to jak chat został napisany i na to jak przeglądarka obsługuje JavaScript w nieaktywnych i aktywnych kartach - nie mam wpływu.

Chat na głównej można wyłączyć w Panelu użytkownika, będzie wtedy dostępny na osobnej stronie.
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: Nowy wygląd

Post autor: Yuri »

Rozumiem, zatem to wina samego rozszerzenia mchat, bądź, co gorsza, przeglądarki. Dziękuję za informację.

Pozdrawiam.
admin

Re: Nowy wygląd

Post autor: admin »

Co prawda forum jeszcze nie wykończone i sporo do zrobienia, ale już teraz zadam pytanie:
- ktoś chętny na styl "nocny"?
ODPOWIEDZ