Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.

Jak znalazleś się na myhv.org?

Z innego forum
7
32%
Z innej strony
0
Brak głosów
Z wyszukiwarki
6
27%
Z polecenia
3
14%
Inne
6
27%
 
Liczba głosów: 22

admin

Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: admin »

Przeprowadzamy ankietę na temat sposobu w jaki sposób znaleźliście się na forum. Pomoże nam to w rozeznaniu się w sytuacji i ewentualnym rozpropagowaniu naszego forum. Jeśli chcecie coś dodać to śmiało piszcie w tym temacie :D

EDIT:

Osoby wybierające opcje "Inne" niech wyjaśnia w komentarzu.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: Mania-C »

Ja znalazłem się tu z zwykłej ciekawości jak zawsze szukałem stron związanych z HV najlepiej polskich w google :)
Pamietam jakby to było wczoraj ze ponad 2 lata temu nie udało mi się znaleźć polskiej strony zrzeszającej userow hv.
Byłem święcie przekonany ze taka nieistnieje ,zresztą ludzi zajmujących sie teslami i urządzeniami z tejże kategorii jest nie wiele jesli by liczyć procentowo w skali całego kraju. Po rozbiciu tego na wojewódstwa wychodzi coś jeszcze gorszego (tak mi sie wydaje).Dobrym pomysłem byla by również ankieta w której wypisywaliśmy województwa i później porównali w którym województwie jest nas najwięcej to być może pozwoliło by lepiej dobierać lokalizacje meetingów HV
Ja Jestem z Dolnego śląska.

Pozdrawiam HVtowców
admin

Re: Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: admin »

Dobry pomysł z tymi województwami, przygotuje później ankietę.

A co do społeczności HV i nie tylko. Ok 2006 zostałem zaproszony na nowo powstałe forum myzlab.pl (co prawda istniało wcześniej w okrojonej wersji, coś w stylu listy dyskusyjnej, ale nie pamiętam już od kiedy). Forum istniało jakieś 2 lata i padło z powodu błędu na początku 2009 roku. Jako, że byłem adminem to staraliśmy się je uratować, jednak utrudniony kontakt z myzem nie pozwolił odzyskać bazy danych. Sam myz potem już nie postawił od nowa forum. No i jakoś w połowie 2009 z hazem założyliśmy forum myhv.pl. Przetrwało ponad pół roku po czym z braku zainteresowania wygasła domena i forum przestało istnieć. Wtedy jakoś w kwietniu 2010 slu_1982 i Dzejwor założyli forum, a ja zaproponowałem byśmy wrócili do projektu myhv i od tamtej pory trwa :D

myHV.org działa już 1,5 roku i ma nieco ponad 2k postów. W podobnym czasie na myzlabie było 6k, a umarło z prawie 9k.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: Mania-C »

niechce nikogo obrazić z myzlab widziałem je przed myhv ale uznałem ze ta strona nic nie wnosi do mojej edukacji o HV, właśnie dlatego dla mnie jej nie było. to jest moja opinia którą chciałem wyrazić. Prawdopodobnie po zapaści forum tego o którym piszesz cześć ludzi uciekło na elektrodową stronę ... sorrki ze nie w temacie myhv
Awatar użytkownika
krzysztof09876
***
Posty: 142
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: krzysztof09876 »

Ja trafiłem tu z polecenia dzięki slu_1982. Dotychczas przed poznaniem tej stronki odwiedzałem myzlab i mylab.
Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl
Awatar użytkownika
lechoo
****
Posty: 65
Rejestracja: 10 lip 2012, 14:10
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak znalazłeś się na forum myhv.org?

Post autor: lechoo »

Witam!

Prawdę mówiąc to nie wiem w jaki sposób pierwszy raz trafiłem na to forum i kiedy to było... Ale teraz postanowiłem się zarejestrować i po trochu udzielać się w miarę posiadanej wiedzy.

Wiele osób zapewne kojarzy mnie z Elektrody. Mój dorobek jeśli chodzi o wysokie napięcia jest niewielki, wiele lat temu miałem ochotę zbudować dużą klasyczną cewkę tesli, z obrotowym iskrownikiem, ale nigdy nie doszło do realizacji tego pomysłu. Czemu? Może dlatego, że po chwili dostawałem olśnienia i mówiłem sobie - po co mi tak bezużyteczne urządzenie? Ale innym razem z zapartym tchem w piersi podziwiam konstrukcje typu DRSSTC czy najnowsze QCW :)

Trochę o sobie - mam na imię Leszek, mam obecnie 35 lat, jestem z woj, łódzkiego. W swoim życiu konstruowałem różne urządzenia elektroniczne, w młodości wiedzę czerpałem z książek, czasopism i doświadczeń starszych kolegów, a Internet wtedy raczkował i mało kto miał do niego dostęp. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna, dzięki sieci bardzo łatwo jest nawiązać kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Swoje konstrukcje opisywałem trochę na Elektrodzie, były to głównie układy mikroprocesorowe, jakieś przetwornice, mniej lub bardziej użyteczne układy. Wiele skończyło jako prototypy i nie doczekało się finalnej realizacji - po części z mojego lenistwa. Lubię przetwornice i w tym temacie chętnie pomagam, a jakby nie patrzeć taką przetwornicą jest każda półprzewodnikowa cewka Tesli, chociaż na tym polu moje doświadczenie jest dość skromne.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ