Avatary i podpisy

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Avatary i podpisy

Post autor: Dżejwor »

Mam taką prośbę/propozycję. Proponuje aby dopuszczalny rozmiar avatarów był taki jak na elektrodzie tj 140x120 pixeli i rozmiar do 100kb. Na dzień dzisiejszy prawie każdy w tym kraju ma łącze najmniej 1megabit wiec zasłanianie się długim czasem ładowania strony jest jak dla mnie troszkę bez sensu. Duży avatar jest przynajmniej czytelny. Obecne ograniczenie do 25kb to trochę za mało nawet przy 100x120 pixeli nie da się stworzyć sensownej jakości obrazka zajmującego 25kb. Proponuje też żeby zablokować całkowicie możliwość umieszczenia grafiki w podpisie ponieważ jak ludzie zaczną tam pakować jakieś bannery buttony animacje paski albo inne "słitaśne focie" to wyjdzie nam forum dzieci neo albo inna myhvfotka.pl :D Najchętniej całkowicie usunął bym podpisy gdyż uważam ze rozdzielanie treści postów tekstami podpisów czyni tekst niewygodnym do czytania. Domyślam sie jednak ze to nie przejdzie bo większość chce podpisy.
admin

Re: Avatary i podpisy

Post autor: admin »

Wielkie avatary, a obrazki w podpisie już nie? :P A waga została tak dobrana by nikomu nie przyszło do głowy dodać gifa jako avatar, jak będzie gotowy regulamin to wtedy można zwiększyć rozmiar avatara, ale nie do 100KB bo nie ma takiego sensu przy tej rozdzielczości. Myślę, że 30KB spokojnie wystarczy. Aha, co do łącza, jeszcze przez mc jest 256KB UP, potem dopiero 2MB, nie ma co teraz obciążać zbytnio serwera. ;)
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Avatary i podpisy

Post autor: Dżejwor »

Avatar jest z boku = nie przeszkadza w czytaniu, podpis jest między postami = przeszkadza w czytaniu. Co do animowanych gifów nie można po prostu zablokować rozszerzenia gif jako avatar ? Statyczny może być PNG albo JPG. Na elektrodzie masz duże avatary i nikomu to nie przeszkadza. Jeśli gif jest dopuszczony to znajdą sie agenci którzy i przy 30kb będą pchali durne animacje w avatary :D
admin

Re: Avatary i podpisy

Post autor: admin »

Teoretycznie w PA nie ma możliwości zabawą rozszerzeniem avatara, zajrzę do skryptu i wtedy się spróbuje ; )
ODPOWIEDZ