ZVS 2500

Falowniki, spawarki, przetwornice niskonapięciowe i inne.
Pierwiastek
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2021, 16:46

ZVS 2500

Post autor: Pierwiastek »

WItam :)
Chciałbym sobie zrobić przetwornice ZVS tylko o mocy okolo 2500W. Ma mi służyć do wytopu metali w tyglu.
Mam kupioną taką 1000 W więc są tam dwa IRFP260N. Każdy z nich może wytrzymać 50V i 20A wiec suma sumarum wyjdzie 1KW.
Ja chciałbym użyć 6-8 takich w swoim układzie, tylko rodzą sie pytania. Czy moge to tak po prostu powielic i będzie działac?
Z tego co podpatrzyłem u chińczyka na zdjęciach to na każdy IRFP Przypada 1 rezystor 5W, dioda zenera i rezystor oraz 12 kondensatorów czyli analogicznie jak w tej 1KW.
Spytacie dlaczego kopiuje zamiast kupić? Wiem jak awaryjne one bywają i na dłuższą eksplatacje wolałbym sam ogarniać jak je naprawiać. (tak, w swojej 1KW juz rozwaliłem 5 kondensatorów).
M4ti
Posty: 40
Rejestracja: 28 maja 2020, 13:12

Re: ZVS 2500

Post autor: M4ti »

napewno musisz dorobić jakiś porządny składający się z dużej ilości bank kondensatorów bo przy takiej mocy i prądzie będą się grzać ogólnie chyba można tak połączyć równolegle więcej tych tranzystorów ale nie wiem czy przy takiej mocy nie lepiej już jakiś pełny mostek zrobić do tego układ sterowania i przekładnik prądowy koszt dość duży ale na pewno lepiej będzie to działać
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Re: ZVS 2500

Post autor: wesolyyyy »

M4ti pisze:napewno musisz dorobić jakiś porządny składający się z dużej ilości bank kondensatorów bo przy takiej mocy i prądzie będą się grzać ogólnie chyba można tak połączyć równolegle więcej tych tranzystorów ale nie wiem czy przy takiej mocy nie lepiej już jakiś pełny mostek zrobić do tego układ sterowania i przekładnik prądowy koszt dość duży ale na pewno lepiej będzie to działać
A ty o znakach interpunkcyjnych słyszałeś?
ODPOWIEDZ