teslacoil.pl
http://teslacoil.pl/

Instalacja elektryczna w domu
http://teslacoil.pl/elektronika-ogolna/instalacja-elektryczna-w-domu-t512.html
Strona 1 z 1

Autor:  madis [ 13 gru 2015, 18:46 ]
Tytuł:  Instalacja elektryczna w domu

Witam
Orientuje sie ktoś czy można wykonać takie "przyłącze" fazy i neutralnego na cugi z jednej skrzynki do drugiej (piętro-parter)? Każda skrzynka ma własne rcd. Jest miedzy tymi skrzynkami rzucone kilka przewodów także to nie problem. Potrzebowałbym to aby nie łączyć obwodów zza dwóch rcd.

Autor:  Mania-C [ 13 gru 2015, 20:31 ]
Tytuł:  Re: Instalacja elektryczna w domu

A czemu na zugi nie prościej rozwidlić to robiąc stopniowanie , traktując np rozdzielnice parter jako główną. BTW przeciwwskazań niema aczkolwiek lepiej jest to wyprowadzać z zacisków aparatu.

Autor:  madis [ 13 gru 2015, 20:56 ]
Tytuł:  Re: Instalacja elektryczna w domu

Chodzi o to ze mam obwód nr1 w dolnej skrzynce i obwód nr2 w górnej, które chce sterować jednym włącznikiem. Czyli wskazane jest zasilanie tego tylko z jednego rcd. I chce z jednej skrzynki poprowadzić fazę i neutralny do drugiej i tam połączyć z obwodem nr2 na cugach.

Autor:  Mania-C [ 13 gru 2015, 23:57 ]
Tytuł:  Re: Instalacja elektryczna w domu

takie buty , nie widzę przeciwwskazań

Autor:  paul0 [ 15 lis 2017, 11:39 ]
Tytuł:  Re: Instalacja elektryczna w domu

Nie powinno sie tak robic - gdyz po wylaczeniu rozlacznika glownrgo rozdzielnicy pozostnanie w niej jeden obwod pod napieciem.
Jesli juz musisc to dobrze by bylo tam zamontowac mala puszke, listwa zaciskowa wewnatrz, a na puszcze nakleic nalepke z ostrzezeniem, ze jest to obcy obwod pozostajacy pod napieciem po otwarciu glownego rozlacznika tej rozdzielnicy.
Jest to istotne ze wzgledow na bezpieczenstwo prac przy instalcji - po kilku latach o tym sie zapomni i moze ktos zostac porazony.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/