[WIP] STEREO SSTC

Półprzewodnikowa cewka Tesli (ang. Solid State Tesla Coil). W odróżnieniu od klasycznego transformatora Tesli iskrownik został zastąpiony obwodem elektronicznym dzięki czemu do pracy nie wymaga wysokiego napięcia.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

[WIP] STEREO SSTC

Post autor: slu_1982 »

Cześć wam !

Strasznie długo nic nie pisałem na forum a teraz po głowie ciągle chodzą mi dwa projekty. Jednym z nich jest zrobienie audio stereo SSTC a drugim DRSSTC. Chciałbym teraz zabrać się za SSTC więc tak będzie się nazywał temat a w między czasie będę zdobywał elementy do drugiego projektu. Temat ma być motorem napędowym w tym projekcie :D

Założenia są proste, chcę wykonać dwie identyczne SSTC z dobrze obliczonymi uzwojeniami wtórnymi, z oddzielnymi sterownikami i mostkami. Obie SSTC były by modulowane z jednego interuptera. Interupter będzie posiadał kilka funkcji np. pojedyncze wyładowania itd. a obie tesle będę chciał też czasem do siebie zbliżyć aby połączyły się wyładowania.

Konstrukcyjnie planuje w każdą z tych SSTC wpakować po jednym kondensatorze RIFA2200uF/400V a wiec zakładam pełne mostki. Pierwotne chciałbym mieć z możliwością regulacji ilości od czepów ale nie wiem jak sie za to zabrać żeby wyglądało estetycznie. Toroidy bym chciał wykonać z tej żółtej pianki uszczelniającej ale martwi mnie to że toroidy jak toroidy nagrzewają się na całej powierzchni..

To chyba tyle na początek. Później wrzucę jakieś obliczenia z uzwojenia wtórnego. Myślę też nad średnicą rury na wtórne 160mm to chyba dużo i powstaną dwa giganty :D
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
d3211
Moderator
Posty: 180
Rejestracja: 24 gru 2010, 19:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIP STEREO SSTC

Post autor: d3211 »

Siema, możesz spróbować zamiast modulacji intkiem wsadzić tam dampy modulujące zasilanie mostka.. jak w qcw :D
No i najważniejsze: wsadzaj schottkye do mostka.. bo znowu wyjarasz wszystkie mosfety jakie nabędziesz :P
Awatar użytkownika
kubajed
Posty: 49
Rejestracja: 7 lip 2012, 14:15

Re: WIP STEREO SSTC

Post autor: kubajed »

Projekt stoi?
ODPOWIEDZ