Rdzenie z ATX są proszkowe, niestety totalnie nie nadają się na GDT (jeżeli mówimy o toroidalnych). Ale odpowiedni rdzeń kosztuje kilka zł, np TX32-3e25:
https://www.tme.eu/pl/details/tx32_19-3 ... 9-13-3e25/Ile zwojów? Skręcić przewody stanowiące uzwojenia w warkocz i nawinąć ile wlezie na jedną warstwę. Koło 15zw powinno być OK jeżeli nie planujesz rezonansowej poniżej 150kHz.
Diody i tranzystory które podajesz się nadają, ale nie zapomnij o shottkach na drenach i zenerkach na bramkach.
Możesz po prostu użyć mojego starego schematu SSTC i zamienić jedną gałąź mostka na dzielnik pojemnościowy.
https://obrazki.elektroda.pl/1597233500_1442954981.pnghttps://obrazki.elektroda.pl/4705866300_1443183024.pngDrobna uwaga, nie ma sensu zasilać driverów z 15V, można zasilić razem z 555 z 12V i pozbyć się dodatkowego stabilizatora. A także, diody zenera powinny być za rezystorem bramkowym, nie przed.
Oscyloskop nie jest niezbędny do strojenia, ale jest bardzo przydatny do weryfikacji czy wszystko działa poprawnie. Bez oscyla można uruchomić cewkę, ale będziesz musiał liczyć na łud szczęścia i mieć zapas tranzystorów.
W SSTC krytyczny jest layout - kiepsko zaprojektowane połączenia między elementami mogą zniweczyć cały trud. Przy dobrze wykonanym layoucie głównym problemem będzie "zgadnięcie" rezystorów bramkowych - tu właśnie jest bezcenny oscyloskop, ponieważ wiesz jakie efekty daje podmiana rezystora zanim coś strzeli.
To wszystko oczywiście zakładając że chcesz budować jak najtaniej i najprościej, bo w tym układzie jest dużo rzeczy które można udoskonalić...
Jednak inna sprawa - uzwojenie wtórne o którym piszesz wychodzi na dość wysoką rezonansową, mogą być problemy z uruchomieniem mostka zwłaszcza bez oscyloskopu do zorientowania się co się dzieje w układzie. Sugerowałbym raczej trzymać się poniżej 300kHz jeśli chcesz mieć łatwiej.