Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 16 sty 2018, 12:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

PostNapisane: 8 cze 2015, 20:27 
Administrator
Pochwały: 8
No więc dzisiaj nastąpił ten dzień. Dzień w którym odkryłem, że wśród nas, forumowiczów istnieje następca Nikola Tesla :!: Jest to dość przełomowy moment w historii świata.

Cała historia Eliasza i mojej wiedzy na ten temat rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Pewnego dnia w pracy przeglądałem polskie strony crowdfundingowe oraz projekty z najbardziej interesującej mnie kategorii... Trafiłem szybko na ten projekt:

http://polakpotrafi.pl/projekt/transformator-tesli

No więc próbowałem czegoś poszukać i odnalazłem jedynie, że ktoś kto założył ten projekt na polakpotrafi.pl jest użytkownikiem TEGO forum, jest to Eliasz Proć. Jego projekt jest opisany na forum gdzie chciałbym zaznaczyć że my wszyscy mu pomagaliśmy uruchomić tą DRSSTC wypowiadajac się w jego temacie.
drsstc/drsstc-by-prociomen007-t394.html

Eliasz napisał na polakpotrafi między innymi o:
Cytuj:
Przy zasilaniu 230V pozwala generować 1.5 metrowe błyskawice. Warto zauważyć że całość sterowana jest przy wykorzystaniu autorskiego układu mikroprocesorowego umożliwiającą pracę cewki w kilku ciekawych trybach. Mogę:
- generować ciągłe wyładowania
- generować wyładowania przerywane
- tworzyć iluzję rosnącej iskry
- grać na 'błyskawicach' muzykę. ( warto zaznaczyć że dźwięk wydobywa się tylko i wyłącznie z piorunów! )
Poniżej prezentuję wideo ilustrujące pracę mojego układu w w opisywanych wyżej 4 trybach:

Warto zwrócić na pewne elementy tego opisu szczególną uwagę. Autor daje nam bezpośrednio do zrozumienia, że to on SAM napisał cały program pod "autorski układ". Gdy odtworzyłem dwa filmy prezentujące efekty od razu dostrzegłem pewne podobieństwa. Znów zwróćmy uwagę jeszcze raz na powyższy fragment i dostępne tryby. Co powiecie ? Z tego co ja wiem to takie rozwiązania intka przedstawiał nam już Dżejwor, D3211. Ba, mało tego, D3211 POMAGAŁ mi napisać swojego intka, nawet wysłał mi zaprogramowaną kość. Ale cóż, autor projektu z polakpotrafi mógł tylko ściągnąć z innych filmów rozwiązanie intka i sam wpadł na pomysł wrzucenia czterech trybów pracy, w końcu to on jest autorem swojego autorskiego projektu, własnego układu i "grania na błyskawicach" :lol:

Kolejną sprawą jest to że Eliasz korzystał z naszej pomocy na forum. Pomagał mu nawet Dominik prowadząc z nim prywatną korespondencje. Eliasz udostępnia na swoim kanale YouTube kilka filmów i fragmenty wiadomości, reportaży z nim. https://www.youtube.com/user/TheEndi007/videos Między innymi możemy się dowiedzieć, że:
Cytuj:
Epektroniczna cewka tesli w miescie nauki w Szczecinie. Projekt i wykonanie: Eliasz Proć.

Czytając artykuły w internecie możemy również zobaczyć:
Cytuj:
Transformator rezonansowy o ogromnej przekładni pracujący w podwójnym rezonansie, w którego skład wchodzi uzwojenie wtórne, uzwojenie pierwotne, sterownik, kontroler oraz ogromne tranzystory mocy – brzmi i wygląda dziwnie, i zapewne większości z nas te dane techniczne mało mówią, podobnie jak oficjalna nazwa całego projektu – wynalazku, jaki powstał w Barwicach – Półprzewodnikowa Cewka Tesli.

lub
Cytuj:
Ciekawą rzeczą jest również to, że dzięki zastosowaniu autorskich patentów w tym projekcie można na przykład sprawić, aby z piorunów leciała muzyka, a one same poruszają się w jej rytm, co można zauważyć na załączonym filmie wideo.

lub
Cytuj:
Układ pobiera z sieci o napięciu 230 wolt 15 amper, co daje moc 3450 watów. Patrząc na te liczby mam małe wątpliwości, czy aby na pewno jest szansa przeżyć takie rażenie.
:lol: :lol: :lol:

Tak czy inaczej wszystkie cytaty zaczerpnięte są z podanych przez autora linków.
Cytuj:
http://iszczecinek.pl/artykuly/aktualnosci/prad-bez-kabli-wynalazek-z-barwic

http://www.gawex.pl/wiadomosci/informac ... Z-OD-PRADU

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140729813

Jeżeli jeszcze część z was nie wie o co tu, w tym wszystkim chodzi to powiem tak. Na żadnej ze stron, żadnym z wywiadów nie ma ani jednego słowa o ogromnej pomocy ze strony D3211, nie ma nawet wzmianki o forum. Eliasz przypisuje cały swój sukces tylko sobie. Postanowiłem to sprawdzić, przekonałem się sam, w rozmowie na Facebooku.

Cytuj:
(...)
Robert Gustaw Małocha:
a jak sterujesz igbt ?

Eliasz Proć:
Mostkiem posrednim

Robert Gustaw Małocha:
a jak do tego wszystkiego doszedleś
ktoś ci pomagał ?
czy sam wszystko wymysliłeś
bo to wyglada mega fajnie
pewnie dużo na polibudzie się nauczyłeś ?

Eliasz Proć:
Cewka od poczatku do konca wykonana i zaprojektowana przezemnie
No i skonczylem studia elektroniczne

Robert Gustaw Małocha
czyli każdy element tego skomplikowanego urządzenia sam wymyśliłeś ?

Eliasz Proć:
Wiec co nieco wiem

Robert Gustaw Małocha"
bo to jakas masakra
taki prąd
i tyle woltów
i że nic sie nie spali
a jak zrobileś ze iskra nie uderza w uzwojenie ?
bo chcialbym zrobic taką dużą cewke kiedys

Eliasz Proć:
Mozna nad tym zapanowac jesli sie wie jak. Wszystko zaprojektowalem sam
Uzwojenie jest zabezpieczone przed uderzeniem blyskawicy.

Robert Gustaw Małocha:
Kurde ale na pewno nikt Ci nie pomógl ?
a Ty byś mi pomógł w takim razie jak bym zaczynał budowe ?
bo chciałbym zacząć ale te tranzystory duże na wolumenie chiałbym kupic
tylko nie wiem jakie
i nikt mi nie umie powiedzieć

Eliasz Proć:
Pokaz co chcesz kupic to ci powiem czy sie nada

Robert Gustaw Małocha:
no własnie na wolumenie jest tak że tam idziesz i są stragany jakby i tam wybierasz, ci ludzie ze straganów nie mają stron internetowych
nie mogę sięnadziwić jeszcze że nikt Ci nie pomagał z tym, samemu tyle pracy, w wywiadzie mówileś chyba że ten sterownik od muzyki też sam w pełni zaprojektowaleś i napisałeś cały program bez pomocy.. trudno się pisze takie programy ?
Czy pomógł byś mi czasem, czy podpowiedział byś mi coś jak bym już zaczą budować swoją cewke ?
może sie dogadamy
kiedys dostałem plytki do przetwornicy 800v takiej jak ma dzejwor
chcesz zdjecie ?/
to jest chyba zbyt skomplikowane
wiec odpuszcze
schcialbym na razie zrobić taką troche mniejszą od ciebie

Eliasz Proć:
Zgadamy sie puzniej bo jestem zajety teraz i cos pomyslimy

Robert Gustaw Małocha:
prosze poswiec mi jeszce chwile
zobacz czy bys chcial takie plytki wzamian za pomoc

Eliasz Proć:
No pokaz

Robert Gustaw Małocha:
Juz się chyba wysyla

( w tym miejscu podesłałem mu PCB Boost convertera Dżejwora i Lechoo z 14.10.2011r. )

Robert Gustaw Małocha:
Pewnie znasz
Nawet nie wiem jak to uruchomić

Eliasz Proć:
Ale masz same plytki czy schematy tez?

Robert Gustaw Małocha:
Schematy tez
głupio bylo by miec same plytki

Eliasz Proć:
No t9 w zamian za schematy mozemy cos sie dogadac
Ale nie dzis bo jestem mega zajety

Robert Gustaw Małocha:
a mogę pokazac kolegom fragment naszej korespondencji bo oni nie wieza ze ktos mi pomoze
bo razem z kolegami chcemy sie zrzucic
mam dwóch kumpli
taki projekt na wakacje

Eliasz Proć:
Jasne

Robert Gustaw Małocha:
dzięki wielkie
to nie przeszkadzam już

No to jak już przechodzimy prawie do samego podsumowania to od razu staje się jasne że Eliasz wykorzystał wszelkie informacje zawarte na tym forum, wykorzystał pomoc Dominika i Dżejwora..., nas wszystkich użytkowników wypowiadających się w jego temacie. DRSSTC Eliasza jest połączeniem ukradzionego sterownika Predikter (ukradziony bo skopiowany i delikatnie przerobiony, zapewne bez żadnej wiedzy Finna Hammera i zaprezentowany jako swój...) oraz naszej. Popatrzmy jeszcze na sterownik który został wykonany przez Eliasza. Wykonał go przecież sam i bez niczyjej pomocy.

Predikter ? Brzmi jakoś znajomo :idea:

Reszta kolejnych wniosków należy do Was. Ja już wiem czemu nikt z was nie udostępnia wsadów do interrupterów MIDI. Czemu Dżejwor schował całą dokumentację ? Właśnie z tego powodu. Takie zjawisko jest dla nas bardzo niekorzystne. Możemy teraz wszyscy razem podziękować.

Cytuj:
Osoby lub instytucje chcące podjąć współpracę z Eliszem Prociem proszone są o kontakt mailowy eliasz.proc@gmail.com bądź telefoniczny 691113754

Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!

PostNapisane: 8 cze 2015, 20:42 
Pochwały: 2
Cóż za perfidia... Otwarte przywłaszczenie własności intelektualnej i to wielu osób, masa kłamstw i dodatkowo ta bezczelność....

Przecież on się sam "wkopuje". Z każdym słowem udowadnia, że jego wiedza jest na poziomie "mrugających diod LED" i nawet nie ma pojęcia co zbudował ani jak to działa. Zdjęcia konstrukcji też powalają. Jakość wykonania po prostu żałosna.

Nie dość, że szkodzi bezpośrednio wielu ludziom na których "pasożytował", to także pośrednio całej społeczności nie tylko prowadząc do tego, że nikt nie jest chętny do dzielenia się wiedzą (bo potem przyjdzie jeden z drugim i sobie przywłaszczy bez słowa podzięki, ba, będzie zarabiać na cudzych rozwiązaniach nie wspominając nawet o oryginalnym autorze), ale także tworząc okropny obraz naszego małego świadka - bo dla opinii publicznej łatwo może stać się naszym reprezentantem, a jakie świadectwo wystawia o nas człowiek o jego wiedzy i naturze...

Trzeba sprawę nagłośnić. Niech ludzie wiedzą, z kim mają do czynienia.

Swoja drogą, czy takie działania nie podchodzą przypadkiem pod jakiś artykuł prawa polskiego?

Mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC3wA6z ... zziwfl_q5w

PostNapisane: 8 cze 2015, 21:28 
Moderator
Ehh też nie lubie totalnego klonowania ...

MANIEK WYMYŚLIŁ KARE !! SKORO JEST TAKIM ELEKTRONIKIEM TO NA STOS !!! SELENOWY Z NIM

:D

Pozdrawiam

PostNapisane: 8 cze 2015, 21:34 
Heh, dobre. :D

Wiesz, klonowanie klonowaniem. Zwykłe skopiowanie konstrukcji jest akceptowalne, o ile nie twierdzisz, że to Twój wynalazek...

Ale kopiowanie cudzych rozwiązań, budowa na podstawie cudzej wiedzy a potem sprzedawanie tego i jeszcze twierdzenie "100% moje, sam wynalazłem, zaprojektowałem, opatentowałem, od początku do końca to mój pomysł i nikt mi nie pomagał"? To już jest bardzo "nieładne" i zasługuje na potępienie...

Nikt by nie miał problemu, gdyby to zrobił dla siebie, nie chwalił się wszędzie jakie to "jego" i przyznawał się, że to nie jego projekt.

PostNapisane: 8 cze 2015, 22:13 
Administrator
dokumentacja techniczna.pdf [895.78 KiB]
Pobrane 566 razy

Moja pierwsza prezentacja, konkursowa. Przeczytajcie ostatnie zdania...

Cytuj:
Podsumowując DRSSTC nie jest prostym zagadnieniem. Wiele szczegółów decyduje czy
urządzenie jest sprawne. Budowa pierwszej wersji od postaw nie mając żadnej wiedzy na jej temat
zajęła nam rok. Piszę nam gdyż równolegle budował swoją wersje Krzysztof Jaworski i z lekkim
opóźnieniem Łukasz Sterczewski. Razem w trojkę jesteśmy jedynymi w Polsce konstruktorami
swoich DRSSTC. Nasza współpraca dawała nam nadal daje wiele korzyści, np. przy zamawianiu
elementów z Teksasu, Stanów zjednoczonych zamawiając razem płaciliśmy mniej. Razem też
szukaliśmy wszyscy wspólnie informacji, projektowaliśmy sterowniki i falowniki. Obecnie każdy z
nas ma swoją własną cewkę Tesli typu DRSSTC. Współpracowaliśmy razem nawet z osobami z
innych krajów: Lineas, Hammerton który udostępnił nam pierwszym schemat sterownika. Dlatego
Zamieszam tutaj serdeczne podziękowania dla tych osób.
Co do zdjęć w prezentacji, to zdjęcie samego sterownika jest wykonane przez Krzysztofa,
jest to jego sterownik, a zdjęcia- dwa oscylogramy z przebiegiem prądowym i napięciowym w
temacie przesuwania fazy są zaczerpnięte z filmu Hammera. Zdjęcia wyładowań są robione przez
Łukasza podczas wizyty u mnie w garażu, aparatem o długim czasie naświetlania. Autorem reszty
zdjęć, dokumentacji jestem ja- Robert Małocha

Ps. Po otwarciu można w informacjach sprawdzić z którego to jest roku.. Aż się łezka w oku kręci :D A wtedy byłem duuużo młodszy od naszego przyszłego Nicola Tesla :)

Do tego służy forum !!

PostNapisane: 8 cze 2015, 22:19 
Administrator
Ps. Tak... to My ( ja albo dźejwor, już nie pamiętam...) pierwsi dostaliśmy schemat Preditkera, na prywatną proźbę wystosowaną do Finn-a Hammer-a :)

Do tego służy forum !!

PostNapisane: 8 cze 2015, 23:10 
Zamawiam koszulkę Tesla I Love :lol:

To jest bardzo poważna sprawa. Ja robię karierę naukową i miałem kilka poważnych szkoleń o ochronie własności intelektualnej i przemysłowej (nie takich typu podstawy ochrony bla bla intelektualnej na pierwszym semestrze na zal obecnością :lol: ).

Pole manewru może mieć AUTOR, którego pewnie pier**li taki pajac. Można go oczywiście poinformować. Gdyby gość dostał oficjalnego maila od autora prediktera z zawiadomieniem o postępowaniu to mina by mu zrzedła i szybko by usuwał swoje nazwisko.

Rzecz jasna to wszystkim podcina skrzydła i zniechęca do pomagania, choć ja jestem zdania, że powinno się działać na odwrót. Ci co dostali pomoc i podziękowali jest tu większość, a jak widać patologia sama się odsiała. W tej sprawie to moim zdaniem nawet o wdzięczności mówić nie powinniśmy. Przecież gdyby gość nie korzystał z waszej pomocy to i tak twierdzi, że odkrył DR-kę :shock:

Slu napisz mi szczegóły tego przekrętu czyli co do kogo należy i czy ktoś ma na to patent, albo cokolwiek zarejestrował gdziekolwiek (nie jestem w temacie :( ). Na wydziale mam doktorka, który studiował w stanach i specjalizuje się w tego typu sprawach (jest ekspertem od badań rynku dla przemysłu chemicznego i na tych wszystkich prawach zna się jak mało kto i zna też prawo amerykańskie). Mam do niego 5 minut drogi ze swojej pracowni to go złapię i może wymyśli coś co dla nas oczywiste nie jest, a uziemi kolesia :)

PostNapisane: 9 cze 2015, 07:15 
Witam, wszystkich. Pozwolę sobie o garść wyjaśnienia zaistniałej sytuacji bo spirala nienawiści urosła już znacząco. Jakiś czas temu zbudowałem sobie cewkę co nie przeszło niezauważone wśród mieszkańców mojej mieściny ( szczególnie jak ktoś odpala ją na dworze ) no i gdzieś po drodze przyczepiły się lokalne media. Pomyślałem fajnie pokazać coś takiego osobą które zobaczą to być może raz w swoim życiu. Wiele razy rozmawiając z redaktorzyną podkreślałem że nie czuję się wynalazcą a zaledwie konstruktorem ale jak widać opisał to po swojemu. ( chodź pewnie i tak w to nie uwierzycie ). Nie miałem jednak wpływu na to jak wyglądać będzie artykuł. Uważam również że pisząc: projekt i wykonanie moje tego układu - jest jak najbardziej prawidłowe. Wykonałem cewkę od początku do końca sam. Lutowałem, skręcałem, wierciłem, nawijałem itd. Dodatkowo płytki też projektowałem sam - oczywiście posiłkując się wiedzą zawartą w internecie ( głównie na tej stronie ). Paliłem i zamawiałem nowe elementy również sam i ze swoich pieniążków.

Za całość rzecz jasna nie dostałem żadnego wynagrodzenia, niczego nie sprzedałem a jedynie pokazałem... Nie widzę w tym nic zdrożnego. Nie twierdzę też że jestem autorem pomysłu oraz idei urządzenia o czym zaznaczyłem w wywiadzie:

"Temat jakiego podjął się Eliasz Proć nie jest łatwym zadaniem. Na całym świecie jest zaledwie kilkunastu pasjonatów wykonujących podobne układy, przez co rozwiązywanie powstałych problemów jest bardzo czasochłonne i trudne. "

Pisałem jedynie o interupterze że jest to autorskie rozwiązanie. Nie wiem jak robią interupter inni ( chodź efekty mają podobne ) ale ja zrobiłem tak jak sam wykombinowałem - więc mogłem napisać że jest on autorskiego pomysłu.

Żałuje tylko że mocniej nie podkreśliłem w mediach informacji o tym forum i o ludziach na nim zawartych. Mogę spróbować to w jakiś sposób zrekompensować dodając na faceboku i youtube informacje o pomocy jaką tutaj można znaleźć. Nie szukam Panowie z wami zwady... chcę jedynie tego typu układy zademonstrować szerszej publiczności i jak mówię nie uważam się za ich wynalazce a jedynie konstruktora.

projekt i wykonanie nie równa się wynalazca i odkrywca.

PostNapisane: 9 cze 2015, 08:54 
Administrator
Cytuj:
Witam, wszystkich. Pozwolę sobie o garść wyjaśnienia zaistniałej sytuacji bo spirala nienawiści urosła już znacząco. Jakiś czas temu zbudowałem sobie cewkę co nie przeszło niezauważone wśród mieszkańców mojej mieściny ( szczególnie jak ktoś odpala ją na dworze ) no i gdzieś po drodze przyczepiły się lokalne media.

Sprytne użycie dość ciężkich słów :) Spirala nienawiści ? Popatrz na konsekwencje Twojego działania. Przejdziemy do tego później.

Jakoś do nas nikt się nie przyczepiał. Dobrze się pokazywać w mediach i prezentować takie rzeczy. Tylko ilekroć oglądam ponownie wywiady z Tobą, to emanuje od ciebie "energia która promieniuje na 10 metrów" I jasno widać Twoją chęć zakomunikowaniu światu że to Ty jesteś wynalazcą. Ale to moja subiektywna opinia.

Nie potrafisz odpowiedzieć na podstawowe pytania. Ciekawe czy ostrzegałeś ludzi z rozrusznikami serca, aparatami słuchowymi i pompami insulinowymi itd. przed możliwym uszkodzeniem aparatury z której na co dzień korzystają i od której zależy ich życie :idea:

Cytuj:
Dodatkowo płytki też projektowałem sam - oczywiście posiłkując się wiedzą zawartą w internecie ( głównie na tej stronie ).

Zwłaszcza kopiując 99% procent preditkera :roll:

Cytuj:
Nie miałem jednak wpływu na to jak wyglądać będzie artykuł.
Właściwie to miałeś, mogłeś się nie zgodzić na publikację.

Cytuj:
Paliłem i zamawiałem nowe elementy również sam i ze swoich pieniążków.

Za całość rzecz jasna nie dostałem żadnego wynagrodzenia, niczego nie sprzedałem a jedynie pokazałem...
Być może tak, ale widzieliśmy wszyscy że mogło być inaczej. Widzieliśmy przecież Twój wpis na Polakpotrafi.

Cytuj:
Nie widzę w tym nic zdrożnego. Nie twierdzę też że jestem autorem pomysłu oraz idei urządzenia o czym zaznaczyłem w wywiadzie:

"Temat jakiego podjął się Eliasz Proć nie jest łatwym zadaniem. Na całym świecie jest zaledwie kilkunastu pasjonatów wykonujących podobne układy, przez co rozwiązywanie powstałych problemów jest bardzo czasochłonne i trudne. "
W rozmowie ze mną na Facebooku twierdziłeś inaczej, że sam wszystko wymyśliłeś. W końcu jesteś inżynierem przecież nie ? :)

Cytuj:
Żałuje tylko że mocniej nie podkreśliłem w mediach informacji o tym forum i o ludziach na nim zawartych.
W ogóle tego nie zrobiłeś :idea:

Cytuj:
Mogę spróbować to w jakiś sposób zrekompensować dodając na faceboku i youtube informacje o pomocy jaką tutaj można znaleźć. Nie szukam Panowie z wami zwady... chcę jedynie tego typu układy zademonstrować szerszej publiczności i jak mówię nie uważam się za ich wynalazce a jedynie konstruktora.
To co teraz zrobisz to już tylko Twoja decyzja. My, a przynajmniej ja już Cię zobaczyłem, poznałem wg. tego co pokazałeś i jak się zachowałeś. Ja Ci w niczym nie pomogę na tym forum. Wątpię że ktokolwiek inny będzie próbował. Możesz pisać jak będziesz miał problem. Ale nie wiem czy z powodu multikonta nie będzie to usuwane... A jeżeli nie zostanie to usunięte, to pewnie zostanie bez odpowiedzi :)
Generalnie jesteś już inżynierem, zbudowałeś sam według własnego projektu DRSSTC, to więc chyba nie potrzebujesz więcej jakiej kolwiek pomocy z naszej strony prawda ? ;)

Generalnie konsekwencjami Twojego zachowania są: Dźejwor usuną prawie całą dokumentację z internetu. Ja zastanawiam się czy pisanie nowych tematów i kontynuacja napisanych ma sens, a może stworzyć komnatę zamkniętą, do której dostęp będą mieli zweryfikowani ? :D No, może wiesz.. większość z nas się zna i chociaż raz się widziała. konsekwencjami takiego zachowania są również projekty w których nikt nie dokumentuje chociażby układów sterowania IGBT... To jest bardzo przykre i stawia pewną barierę dla innych.

Co ciekawe dostałem kilka propozycji podobnych do tego co napisał Grzesiek.
Cytuj:
Slu napisz mi szczegóły tego przekrętu czyli co do kogo należy i czy ktoś ma na to patent, albo cokolwiek zarejestrował gdziekolwiek (nie jestem w temacie :( ). Na wydziale mam doktorka, który studiował w stanach i specjalizuje się w tego typu sprawach (jest ekspertem od badań rynku dla przemysłu chemicznego i na tych wszystkich prawach zna się jak mało kto i zna też prawo amerykańskie). Mam do niego 5 minut drogi ze swojej pracowni to go złapię i może wymyśli coś co dla nas oczywiste nie jest, a uziemi kolesia :)

Wykorzystanie pracy zbiorowej... Hm, zawsze coś się znajdzie ;)

Do tego służy forum !!

PostNapisane: 9 cze 2015, 09:54 
W mojej również subiektywnej opinii każda cewka na tym forum jest projektem wykonanym i zaprojektowanym przez swego autora i ja tak na to patrzę. I wiem że nikt mi w to nie uwierzy ale wyraźnie w wywiadach wskazywałem na to że czuję się konstruktorem nie wynalazcą. Niestety ale nie miałem możliwości tego zweryfikować zobaczyłem tylko efekt finalny. Jestem dumny z tego co zrobiłem i z tego co udało mi się osiągnąć pewnie jak każdy twórca takiego układu ale jestem świadomy że nie wymyśliłem czegoś czym jest drsstc i nigdy tak nie powiedziałem.

Co do ostatnich zdań i jakby próby straszenia mnie. Nie mam zamiaru oczywiście toczyć z nikim wojny. Wykorzystanie pracy zbiorowej do czego? Nie zarobiłem na tym ani złotówki. Pokazałem tylko twór 'światu' i powiedziałem że go zbudowałem - zgodnie z prawdą ( nie wymyśliłem ). Projekt nie jest też opatentowany i dowolnie dostępny w internecie nie tylko na tym forum. Każdy może z niego skorzystać i coś zbudować w oparciu o dostępne materiały. Sam Hamer napisał o swoim sterowniku:

"This circuit is offered to the public domain, in the true spirit of science, and for peer review."

Pisałem tylko i wyłącznie że autorskim projektem jest interupter bo tak też jest...

slu_1982 często powołuje się na krótką rozmowę na facebooku. Napisałeś do mnie ni z gruszki ni z pietruszki i zacząłeś pytać. Myślałem że to jakiś dzieciak. I jak niby miałem mu po 3 minutach znajomości tłumaczyć że w internecie jak wejdzie tu i tu to znajdzie to i to.....

Chciałbym jednak zakomunikować że staram się być poprawnym obywatelem i głupio mi że nie napisałem o wsparciu od was. Nie chcę też zamykać drogi innym dlatego skontaktowałem się już z portalem polak potrafi z prośbą o usunięcie wpisu. ( każdy chyba może zbłądzić grunt to się odnaleźć )

PostNapisane: 9 cze 2015, 11:14 
Zacytujmy Twój artykuł z gazety:

Cytuj:
Cewkę zbudowałem całkowicie sam, bazując tylko na wiedzy zdobytej na uczelni i w internecie

Nie możesz mówić, że zbudowałeś tą cewkę całkowicie sam. Jej budowa to nie tylko wiercenie i lutowanie, ale także projekt, rozwiązania techniczne itd. A przy tych czerpałeś garściami z cudzej pomocy i należało to powiedzieć. Wiesz, że gdy mówisz tak, jak w przytoczonym cytacie 95% ludzi odbiera to nie jako samodzielny montaż, ale jako "wynalazłem, zaprojektowałem i zbudowałem samodzielnie".

Również sama publikacja na PolakPotrafi świadczy przeciwko Tobie. Ten portal służy do zbierania dotacji (czyt. zarabiania) na nowe pomysły i wynalazki. Czy Twój projekt spełnia tą definicję? Nie. Czy wspomniałeś jednym słowem o pomocy, jaka została Ci udzielona w trakcie jego budowy? Nie. Za to cały artykuł sugeruje że to od zera Twój wynalazek...

prociomen007 napisał(a):

Chciałbym jednak zakomunikować że staram się być poprawnym obywatelem i głupio mi że nie napisałem o wsparciu od was. Nie chcę też zamykać drogi innym dlatego skontaktowałem się już z portalem polak potrafi z prośbą o usunięcie wpisu. ( każdy chyba może zbłądzić grunt to się odnaleźć )

I to się chwali, ale zdajesz sobie sprawę, jak to wygląda z naszego punktu widzenia?

Twoje wcześniejsze działania były wysoce egocentryczne. Nie wspominałeś o cudzej pomocy ani jednym słowem, za to słowa "sam, moje, mój" są w co drugim zdaniu. Konstrukcja zdań, styl mowy, wszystko wyraźnie wskazuje jakbyś czuł się wynalazcą DRSSTC. Zero wspomnienia o tym, że kilka osób pomagało Ci ogarnąć projekt, zero o tym, że korzystałeś z gotowych rozwiązań. Przelotne wspomnienie o "wiedzy zdobytej w internecie" to nie to, bo sugeruje że np. odczytałeś gdzieś jak działają układy LC, tranzystory itd. a potem sam na tej podstawie skleciłeś cały układ... Podczas gdy chociażby predikter to praktycznie całkowicie cudzy układ który Ty może minimalnie zmodyfikowałeś. Wszystkie Twoje wcześniejsze wypowiedzi brzmią w ten sam sposób, czytając je nie można odnieść innego wrażenia, jak tylko że chwalisz się wynalezieniem transformatora Tesli od nowa, podczas gdy Twój układ to zwykła kopia - standardowa DR-ka na predikterze i mostku pracującym w rezonansowym przełączaniu ZCS. Kompletnie nic nowego ani odkrywczego.

A potem nagle post factum przychodzi skrucha i wytłumaczenia. Wybacz, ale to nie wygląda dobrze...

Dodam tylko, że czy na polakpotrafi, czy gdziekolwiek indziej gdzie pisałeś Twoje wypowiedzi roją się od rażących błędów merytorycznych ukazujących jak mała jest Twoja wiedza. Bez urazy, ale momentami aż boli...

PostNapisane: 9 cze 2015, 11:30 
Yuri oczywiście masz dużo racji. Chciałbym tylko zaznaczyć że może to trudne do uwierzenia ale osobiście pisałem tylko na polak potrafi. Reszta informacji pochodzi z lokalnych mediów które same zinterpretowały sytuacje. Uprzedzę od razu w sprawie tych rozruszników serca aparatów słuchowych itp. że osoby obecne przy doświadczeniu były o tym uprzedzone.

Sam nigdy nie czułem się i nie czuję wynalazcą a jedynie konstruktorem i tak starałem się przedstawić sprawę w mediach. Wyszło troszkę inaczej. :-(
Też pewnie większość z was nie uwierzy ale po publikacji artykuły byłem niezadowolony z faktu iż wyszło trochę jak bym bym wynalazcą. Mam nauczkę na przyszłość.

Nie chcę się jednak za nadto usprawiedliwiać i tłumaczyć bo to nie zmienia faktu jaki zaistniał. Wpis z polak potrafi zostanie szybko mam nadzieję usunięty ( postaram się to na maxa dopilnować ). Zwrócę też większą uwagę na przyszłość co by nie pojawiły się podobne informacje.

Co do pomocy od was jestem za nią wdzięczny i nie oczekuje teraz kompletnie niczego.

PS. W sprawie polak potrafi na głównej stronie znajduje się zapis:

PolakPotrafi.pl powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą realizować ciekawe projekty i urzeczywistniać kreatywne pomysły. Jesteśmy pierwszym i największym w Polsce platformą crowdfundingową (finansowania społecznościowego), która pomoże Ci uzyskać niezbędne fundusze na ich realizację.

Nie ma tutaj mowy o tym że projekt musi być innowacyjny czy 'wynalazczy'. Chciałem zbudować dużą cewkę, potrzebowałem na to funduszy ( których i tak nie otrzymałem ) wpadłem więc na pomysł zdobyć je za pośrednictwem tego portalu. Według mnie projekt spełnia wymóg " ciekawe projekty"

PostNapisane: 9 cze 2015, 12:28 
Jeśli chodzi o ochronę własności intelektualnej to jesteś w głębokim błędzie. Powiem ci coś o swoich doświadczeniach, a nie teoriach wysnutych z palca. Kiedy naukowiec pisze publikację to jeśli na całą publikację na 50 stron zamieści w niej jedną małą tabelkę z pracy kogoś innego to MUSI wpisać tego kogoś na listę AUTORÓW. Piszę o tym, bo trzymasz się tego swojego "autorstwa" choć już dawno się spaliłeś.
Prof. Grochala z Wydziału Chemii UW wszczął postępowanie wobec jednego włoskiego naukowca, który w swojej pracy zawarł jego słowa i nie dopisał, że on wcześniej o ty MÓWIŁ na konferencji. Tak, wystarczyło, że mówił, a Włoch o tym wiedział, bo był na tej konferencji. Sprawa skończyła się sprostowaniem w jednym z czasopism o najwyższym Impact Factor!
I w tym miejscu to jest słuszne i nikt w środowisku naukowym nawet nie pomyśli "czepia się" (ja z twoich wypowiedzi wnioskuję tę negatywną postawę)?

Jak widzisz nie masz do czynienia z debilami, którzy coś tam ci pomogli autorze.
Przeczytałem ten temat twojego projektu i oglądałem filmiki z wypowiedzi. Choć ja zajmuję się tylko amatorsko elektroniką i to może nieco ponad pół roku to bez zawahania powiem, że bez pomocy ludzi z forum zbudował byś ewentualnie piramidę ze spalonych tranzystorów i na koniec coś co sypnie iskrą.

Generalnie to nie ja tu zostałem wykorzystany, bo nie pomagałem ci w żaden sposób. Natomiast dzięki twojemu zachłannemu postępowaniu mam teraz utrudnioną drogę do skonstruowania cewki samemu.

O tym, że nie miałeś wpływu na treść artykułu to jak sam stwierdziłeś nikt ci nie uwierzy, bo musisz podpisać zgodę na publikację. Przed tym otrzymujesz artykuł do zatwierdzenia. Możesz nanieść poprawki i dodać swoje uwagi. Nie ma znaczenia czy to pisemko w mieścinie czy w centrum Warszawy no chyba, że tą gazetę drukuje w nielegalu ziomek z klatki obok. Z resztą wystosuję e-mail do tej gazety z zapytaniem o to. Napiszesz sprostowanie i po krzyku.

Tyle o tym przypadku. Wielkie zło innym się nie stało, ale niesmak pozostał.

PostNapisane: 9 cze 2015, 12:52 
grzegorzewskipl jesteś strasznie agresywnie nastawiony ale to twoja sprawa. Powiedz tylko kogo wiedzę wykorzystałem (konkretnie kogo mam przeprosić ) jak tego jest w sieci cała masa i równie dobrze mogę powiedzieć że nie skorzystałem z informacji tutaj zawartych ( były mi zbędne ) tylko na jakiejś innej stronie... Podobnie jak nie ja tak samo użytkownicy tego forum nie wynaleźli DRSSTC. Poza tym forum jako twór jest do użytku publicznego więc publikując tutaj jakaś informacje staje się one ogólnie dostępne. A jak ktoś się nie chce dzielić nie pisze na forum i tyle.

Nigdy też nie uważałem że mam do czynienia z debilami. Nie wiem skont takowa teoria.

Piszesz:

"Kiedy naukowiec pisze publikację to jeśli na całą publikację "

to troszkę zboczyłeś z kursu bo ja nie wydałem żadnej publikacji a ino jakiś redaktor opisał co zrobiłem na podwórku. Żadnej zgody na publikację nie podpisywałem. A artykuł zobaczyłem dopiero w gazecie. ( ale tak jak pisałeś nie musisz mi wierzyć )

PS. Nie mam zamiaru się z nikim kłócić ani przekomarzać. Co miałem do powiedzenia powiedziałem wyżej. I tak jak powiedziałem postaram się usunąć wpis na polakpotrafi.pl.

Projekt innego Pana z tego forum:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2080235.html

Pierwsze zdanie:
Przedstawiam kolejny projekt HV mojego autorstwa jakim jest ogromna cewka Tesli.

//Slu_1982. Jeżeli już cytujesz taki fragment to.. nie pomijaj reszty
Cytuj:
Przedstawiam kolejny projekt HV mojego autorstwa jakim jest ogromna cewka Tesli. Po dotychczasowych sukcesach postanowiłem zbudować coś naprawdę dużego. Oczywiście miało to być DRSSTC. Do sprawy podszedłem kompleksowo wzorując się na poprzednich własnych konstrukcjach a także innych znalezionych w internecie.

i jakoś nikt nie widzi problemu...

Tyle w temacie ode mnie...

PostNapisane: 9 cze 2015, 12:58 
Dokładnie, nawet pisząc samą pracę inżynierską czy magisterską, wszystko idzie przez antyplagiat, jeśli powtarza się kilka słów po sobie, to już jest uznawane za zżynanie. Także przywłaszczanie sobie czyjegoś dorobku jest karygodne, mówiąc łagodnie. Jest wiele synonimów określających plagiat, których pozwolę sobie nie przytoczyć, ale każdy je zna. Jak grzegorzewskipl stwierdził, tu nie ma idiotów, których oszuka się jak dziecko.
Każdy widzi udawaną skruchę i nieudolne próby tłumaczenia. Przez wszystko przebija nadal egocentryzm i narcyzm.
Najbardziej boli to, że nowe chętne osoby na zgłębienie wiedzy w tym temacie mają od początku mają postawiony mur przed sobą do przeskoczenia, a chodzi o to przecież by nowe osoby mogły uczyć się z doświadczenia innych.

Dżejwor jest osobą, która zrobiła bardzo wiele dla Polskiego HV, gdyby nie on, to prawdopodobnie nie powstała by DRSSTC u nas przez długi czas. Nie widzę powodu do zaczepiania jego osoby.

Tonący brzytwy się chwyta. Tyle w temacie.

Ostatnio edytowano 9 cze 2015, 13:29 przez piglet11, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 9 cze 2015, 13:01 
Zamieszczę odpowiedź gdy tylko nadejdzie:

Pozdrawiam

PostNapisane: 9 cze 2015, 13:41 
Panie Eliaszu, proszę doczytać dalej temat, który to sam przytoczyłeś. Przede wszystkim, poza cytatem który podałeś, nie znajdziesz tam innego stwierdzenia "moje dzieło, wynalazek" itd. Ba, otwarcie informuje, że skorzystał z cudzych rozwiązań:

Cytuj:
Konstrukcja elektryczno/mechaniczna jest taka aby zminimalizować odległości miedzy kondensatorami a tranzystorami a także móc zastosować jak największe przekroje. Uciekłem się do konstrukcji widocznej na poniższych zdjęciach podpatrzonej u jednego z użytkowników forum 4hv.org.

A poza tym, zacytowałeś pierwsze zdanie. A teraz zacytujmy cały pierwszy akapit.

Cytuj:
Przedstawiam kolejny projekt HV mojego autorstwa jakim jest ogromna cewka Tesli. Po dotychczasowych sukcesach postanowiłem zbudować coś naprawdę dużego. Oczywiście miało to być DRSSTC. Do sprawy podszedłem kompleksowo wzorując się na poprzednich własnych konstrukcjach a także innych znalezionych w internecie.

Czepianie się słówek i wyrywanie zdań z kontekstu niestety wcale Cię nie ratuje, a tylko pogarsza świadectwo jakie sam sobie wystawiasz.

Jak widzisz, pisze całkiem inaczej niż Ty... Fakt, twierdzi że to jego projekt. Ale czy potem pisze w kółko, że sam ją zbudował itd itp? Nie. Także projekt projektowi nierówny. W tym kontekście jasne jest, ze projektem była budowa dużej DRSSTC, nie zaś że "projekt" oznacza kompletny design urządzenia od zera. U Ciebie nie ma takiej jasności, a całość wypowiedzi sugeruje coś przeciwnego. No i jasno informuje, że wzorował się na innych konstrukcjach.
Widzisz pewną subtelną różnicę?

Poza tym, dział DIY na elektrodzie, a artykuły w gazetach i podobnych rządzą się innymi prawami i stoją przed nimi inne wymogi. Proszę pomyśleć nad tym.

PostNapisane: 9 cze 2015, 20:58 
Moderator
Moje zdanie jest dalej takie same kopiowania NIET

Mimo to wiem bolesny temat i szkoda bardzo dobrych speców od HV
ja dalej jestem na forum i swoją skromną osobą coś postaram sie jeszcze naklepać.
Koledzy/Koleżanki (choć nie wiem czy takie są ale może czytają) szkoda się zrażać bo jedna osoba coś tam działa negatywnie z zyskiem dla siebie ,Slu zrobił dobrze ze opublikował , w pewnym sensie ostrzegł i tak trzeba robić zawsze. Ot rozwiązanie na przyszłość.

Pozdrawiam

PostNapisane: 10 cze 2015, 10:12 
Administrator
a tak wygląda kolejny sterownik Eliasza.

Cytuj:
Dodatkowo płytki też projektowałem sam - oczywiście posiłkując się wiedzą zawartą w internecie ( głównie na tej stronie ).

Wstawiam obrazek, ponieważ piszę list do Hammera z zapytaniem :)

Do tego służy forum !!

PostNapisane: 10 cze 2015, 12:59 
Administrator
No i Finn Hammer mi odpisał.

Cytuj:
Robert,

Thank you for your kind words.
With regard to having ones work copied, even without credit given, I have had my fair share of it.
In 2005 i built the first 6 musical tesla coils, together with Steve Conner. At that time, Steven Ward and and everybody else said they didn´t think anybody wanted to hear such harsh sounds. Now everybody are building them, and Arc Attack and most others claim they invented it.
Even the Predikter cilently changed it´s name to "Phase Lead Driver" with no credit given. So I am used to this.
I have taken to the motto of the designer of the J.C.Verdier grammophone:
"It is the priviledge of the original, to be plagiarized"
And I don´t intend any actions in that case.

With regard to the changes that you intend, I mostly agree that some things should be removed, the deadtime part, perhaps. The 100 ohm balance pot in the front end, perhaps, and other things perhaps.
If you will honour myself, and thereby yourselves too, by crediting my name on the final work, you have my blessing.

Cheers, Finn Hammer

Hi.
To me and many others, "Predikter" is the best driver.
However, like many things it is not perfect. I mean for instance optical fiber connector, or no pull-up resistor when disconnected, damage Interrupter.

There are people who wish to modify driver "predikter". How do you see this possibility? You are the author of this revolutionary controller, so I decided to ask you about the sentence. Do you think PCB design modification and leaving or removing the inscription "preditker" was that to you right?

My question arose because one of the Polish builders, to our surprise and indignation made to rewrite the driver "Preditker" and published this work as fully his own. He wrote that he designed and built the driver without help. This is the driver after his first modified:

He then moved another modification:

I assume that the person who changed your driver, presented it as his job as a driver which alone fully designed and built not asked for your opinion.

Polish ourself as a group of enthusiasts of high voltage, DRSSTC and similar most upset that the person who processed your driver and DRSSTC presented to television, in the newspapers.
The person I am talking about during interviews kept saying that everything he did, he did without any help. that he designed the entire system and controls, and MIDI controller. The most shocking is that his DRSSTC was published in the context of the world's first Tesla coil after the discovery of Nicola Tesla. The same person received a lot of support and help without which it would not have been able to run DRSSTC. He had zero idea of ​​saying outright.

The same man whom I now write in any way nor thanked us, the forum community, or you as the creator preditker.

I want to know your opinion on someone who transforms your project Preditker and publishes it as his own making (the driver).

Another topic:
We have a plan to convert some Preditker. We would like to remove some mistakes, probably remove elements from DeathTime, add a solution for IGBT control without the use of an intermediate bridge control a large GDT and present this project as a modification. We would like to mark this as a "modification driver Finn Hammer Preditker 2.0V " Of course if we get your approval :)

Greet, Robert

Jedynie dobra wiadomość to to, że mamy całkowite przyzwolenie na modyfikacje i kopię PREDITKERA. D3211 zabieraj się za robotę :)

Do tego służy forum !!

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]