Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 9 gru 2018, 20:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia strona  1, 2

PostNapisane: 11 cze 2015, 09:01 
Zamieszczam odpowiedzi z korespondencji z dziennikarzem:

​Jesteśmy gazetą codzienną a nie specjalistyczną, a i tak znalazło się w tekście sporo fachowych sformułowań zapewne niezrozumiałych dla przeciętnych czytelników, dla mnie zresztą też co w tekście wyraźnie zaznaczyłem. Tekst powstał w oparciu o mailową korespondencję z panem Prociem, który sam zainteresował nas tematem, nawet jakbym chciał to nie bym prawidłowo specjalistycznych sformułowań nie zanotował. Podobne teksty mignęły mi zresztą w innych mediach lokalnych http://iszczecinek.pl/galerie/inne/polp ... liasz-proc
http://www.gawex.pl/wiadomosci/informac ... Z-OD-PRADU

Nadal jednak uważam, że nie twierdzi on iż całą rzecz wymyślił, tylko ją skonstruował w oparciu o wiedzę wyniesioną z uczelni i internetu, co mówi wyraźnie, więc zapewne skorzystał z gotowych rozwiązań

pozdrawiam

Temat: Re: Odp.: Odp.: zawiadomienie

Twierdzeń, że przywłaszcza oczywiście nie ma, a powinny być ponieważ to zrobił. Proszę przeczytać moją poprzednią wiadomość - tam jest zaznaczone wyraźnie o czym mówię. Cytaty są z artykułu, do którego link mi Pan podał. Jeśli to jest żart z Pana strony, to bardzo nie na miejscu.

W dniu 10 czerwca 2015 17:57 użytkownik Rajmund Welnic <Rajmund.Welnic@polskapress.pl> napisał:

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140729813

link do tekstu, naprawdę nie wiem gdzie Pan widzi twierdzenia, że Eliasz Proć przywłaszcza sobie czyjś wynalazek

Do: Rajmund Welnic
Temat: Re: Odp.: zawiadomienie

Szanowny Panie

Nie wiem czy przeczytał Pan tematy z linków, które przesłałem. Będę się do nich odnosił w tym liście.

"Zjawisko pozwala na modulację częstotliwości pracy układu, choćby w rytm muzyki, powstaje wtedy wrażenie, że z iskry leci muzyka – opisuje twórca urządzenia Eliasz Proć, tegoroczny absolwent Politechniki Koszalińskiej na kierunku elektronika, specjalność telekomunikacja cyfrowa."

Pan Eliasz nie jest jedynym twórcą. Korzystał z gotowych rozwiązań, których autorami są osoby nawet zza oceanu. Nie korzystał również z poradników, aby uruchomić cewkę tylko bezpośrednich rad osób z forum teslacoil.pl w dodatku wykazując ogromną niekompetencję. Nazwisko przynajmniej Finn'a Hammer'a powinno zostać wpisane jako współtwórcę podczas gdy to Eliasz Proć jest opisany jako jedyny autor.

"Cewkę zbudowałem całkowicie sam bazując tylko na wiedzy zdobytej na uczelni i internecie."

To nie są już tylko niedopowiedzenia.

"Autorski kontroler pozwala w sprytny sposób zmieniać tę częstotliwość."

Po słowie "autorski" powinien być dopisek Finn'a Hammer'a. W innym przypadku jest to po prostu przywłaszczenie jego wynalazku.

Poza tym Proć się świetnie broni przed tymi zarzutami.

Tak broni się przed zarzutem uznania siebie za autora - a więc wynalazcę - takich elementów jak "Predikter" i innych podzespołów.

"Jakiś czas temu zbudowałem sobie cewkę co nie przeszło niezauważone wśród mieszkańców mojej mieściny ( szczególnie jak ktoś odpala ją na dworze ) no i gdzieś po drodze przyczepiły się lokalne media. "

"Wiele razy rozmawiając z redaktorzyną podkreślałem że nie czuję się wynalazcą a zaledwie konstruktorem ale jak widać opisał to po swojemu."

"Nie miałem jednak wpływu na to jak wyglądać będzie artykuł."

Polecam przeczytać ten wątek. Wiele się Pan dowie. Sprawa została zgłoszona do autora i ten ją nagłośni. My również będziemy uczciwi.

W dniu 9 czerwca 2015 14:26 użytkownik Rajmund Welnic <Rajmund.Welnic@polskapress.pl> napisał:
​witam

Pan Proć nie twierdził w tekście, że wynalazł cewkę, wręcz przeciwnie cyt. - Jego dzieło fachowo nazywa się półprzewodnikowa cewka Tesli. To unowocześniony i uwspółcześniony pomysł geniusza, jakim był wynalazca Nicola Tesla. (...)- Cewkę zbudowałem całkowicie sam bazując tylko na wiedzy zdobytej na uczelni i internecie. Koszt – około 2,5 tysięcy zł. Posiłkował się wiedzą z książek, studiów i internetu.

Trudno więc twierdzić, że coś wynalazł, bo nic takiego w artykule nie mówi

z wyrazami szacunku

Rajmund Wełnic
Dziennikarz

Ja proponuję zakończyć temat, bo mam lepsze rzeczy do roboty niż próba uświadomienia copy/paste, że trzeba uczciwie napisać skąd się skopiowało. Okazałeś się marnym mistrzem we własnym fortelu i teraz jesteś barwickim krUlem piorunów i pośmiewiskiem wszędzie indziej :lol:

Moje wypowiedzi nie są agresywne tylko dosadne :) to się wiąże z trybem życia jaki prowadzę. Nie używam wulgaryzmów bezpośrednio wobec twojej osoby, tylko operuję różnymi zabiegami językowymi, aby w zabawny sposób uświadomić ci, że jesteś w błędzie i to wyłącznie dla twojego dobra, a nie własnej korzyści.

Pozdrawiam

PostNapisane: 11 cze 2015, 09:29 
Pochwały: 2
Ja bym jednak odpisał, że to fachowo nazywa się "Półprzewodnikowa cewka tesli z podwójnym rezonansem'" oraz że o ile faktycznie "To unowocześniony i uwspółcześniony pomysł geniusza, jakim był wynalazca Nicola Tesla", to on tu nic nie unowocześnił, albowiem nastąpiło to sporo wcześniej i jedynie kopiował już gotowy wynalazek...

Niby szkoda czasu, ale jakoś nie potrafię stolerować niedomówień. :)

Mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC3wA6z ... zziwfl_q5w

PostNapisane: 11 cze 2015, 10:58 
Administrator
Pochwały: 8
Oczywiście szkoda czasu na samego Eliasza, wszystko prawie już, na jego temat zostało tutaj udostępnione ;)

Należy jednak zwrócić uwagę na pewien element tych artykułów o Eliaszu. Jednym z elementów łączących jest :

Cytuj:
Tekst powstał w oparciu o mailową korespondencję z panem Prociem, który sam zainteresował nas tematem, nawet jakbym chciał to nie bym prawidłowo specjalistycznych sformułowań nie zanotował.

Fragment odpowiedzi redaktora o Eliaszu. Eliasz sam pchał się do gazet, a przynajmniej w tym przypadku, choć jestem przekonany, że w przypadku innych gazet, artykułów było podobnie.
Kolejny element wspólny to zamieszona pod koniec prawie każdego, albo każdego artykułu informacja:

Cytuj:
Ramka
Osoby lub instytucje chcące podjąć współpracę z Eliszem Prociem proszone są o kontakt mailowy eliasz.proc@gmail.com bądź telefoniczny 691113754

:arrow: http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140729813

Co ciekawe poznikało już część artykułów. Lepiej zniknąć niż poprosić o wprowadzenie sprostowania ? 8-) To co napisałem należy odnieść do wypowiedzi Eliasza już na naszym forum :)

RAZ
Cytuj:
Witam, wszystkich. Pozwolę sobie o garść wyjaśnienia zaistniałej sytuacji bo spirala nienawiści urosła już znacząco. Jakiś czas temu zbudowałem sobie cewkę co nie przeszło niezauważone wśród mieszkańców mojej mieściny ( szczególnie jak ktoś odpala ją na dworze ) no i gdzieś po drodze przyczepiły się lokalne media.

DWA
Cytuj:
Za całość rzecz jasna nie dostałem żadnego wynagrodzenia, niczego nie sprzedałem a jedynie pokazałem... Nie widzę w tym nic zdrożnego.

Jako podsumowanie nalezy zacytować

Mania-C napisał(a):
(..)
Koledzy/Koleżanki (choć nie wiem czy takie są ale może czytają) szkoda się zrażać bo jedna osoba coś tam działa negatywnie z zyskiem dla siebie ,Slu zrobił dobrze ze opublikował , w pewnym sensie ostrzegł i tak trzeba robić zawsze. Ot rozwiązanie na przyszłość.

Pozdrawiam

Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!

PostNapisane: 12 cze 2015, 16:04 
Yuri napisał(a):
Ja bym jednak odpisał, że to fachowo nazywa się "Półprzewodnikowa cewka tesli z podwójnym rezonansem'" oraz że o ile faktycznie "To unowocześniony i uwspółcześniony pomysł geniusza, jakim był wynalazca Nicola Tesla", to on tu nic nie unowocześnił, albowiem nastąpiło to sporo wcześniej i jedynie kopiował już gotowy wynalazek...

Niby szkoda czasu, ale jakoś nie potrafię stolerować niedomówień. :)

Też mnie to rusza, ale tak szczerze... dziennikarz tak na prawdę niczemu nie jest winien. Broni się chłopina, bo to na nim ciąży odpowiedzialność i w sumie się nie dziwię. W końcu został oszukany...
To na pewno dla niego kłopot, sprostowania bla bla bla kasa kasa kasa każdy cm^2 powierzchni reklamowej. Do niego nie mam żadnych pretensji choć poniekąd jego postawa do końca nie jest ok.

Wszystko chyba jest jasne i każdy zainteresowany tematem bardzo łatwo się dowie kto jest kim i jak to zrobił, choć pewnie nikt nie zrozumie dlaczego (ja nie rozumiem) :)

PostNapisane: 17 cze 2015, 10:16 
Administrator
Pochwały: 8
Cytuj:
Jesteśmy dumni z naszych absolwentów!
45 tysięcy absolwentów – w ciągu ponad 45 lat istnienia – wykształciła Politechnika Koszalińska.
Rektor: „Kształcimy elity”

Cytuj:
Eliasz Proć
Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji. Grafik komputerowy. W domowym zaciszu skonstruował
półprzewodnikową Cewkę Tesli (urządzenie umożliwiające bezprzewodowe przesyłanie prądu) i – tym samym – dołączył do
elitarnego grona pasjonatów, którzy są w stanie zbudować układ o tak wysokim stopniu zaawansowania technologicznego.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... GQ&cad=rja

Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę   Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]