TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.
McKey
***
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2010, 10:41

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: McKey »

Cieszę się, że ekipa rośnie. W przyszłym tygodniu w takim razie chcę wstępnie przekazać organizatorowi ile będzie ludzi i cewek :)) (oraz innych urządzeń).
Tak szacunkowo.
Widzę, że Teslathon powoli się kształtuje - mam wielką nadzieję, że w końcu się uda. Dużo już jest zrobione (background jest).
Proponuję do połowy października zadeklarować się czy się jedzie i co się bierze, bo trzeba będzie zrobić tą nieszczęsną listę...
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: Dżejwor »

Puki co też się piszę z kolegą na imprezę. Termin odległy zawsze może coś wyskoczyć nieplanowanego :/ Na pewno przywieziemy 2x średnia dr, 2x sstc, 2x mała DR. Może przywieziemy (jest problem natury logistycznej taki że nie ma na chwilę obecną czym) Dużą DR. O ile skończę do tego czasu to QCW. Jeśli chodzi o przygotowywanie przez osoby trzecie kawałków do grania na teslach. Ja się na coś takiego na pewno nie zgodzę - bo po prostu nie będę grał niesprawdzonych wcześniej utworów na moim sprzęcie :P po drugie mam przygotowaną spora kompilację utworów które się do grania nadają. Ale bardzo chętnie wyślę ci kilka mp3 które przydało by się na mida zamienić bo w takiej formie nie istnieją ;) ale musiałbym je mieć odpowiednio wcześniej żeby obrobić i przetestować przed końcem sezonu plenerowego.
Awatar użytkownika
d3211
Moderator
Posty: 180
Rejestracja: 24 gru 2010, 19:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: d3211 »

Jak tam się sprawy mają? Wiadomo już coś więcej?
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: piglet11 »

Wiadomo jaki termin? Jeżeli 24-26 to jestem chętny, jeśli tydzień później to sesje mam od 3 lutego i nie dam rady.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: slu_1982 »

Cisza... Ja tylko organizowałem kilka pokazów, i teatr wysokich napięć w Centrum Nauki Kopernik. Współpracowałem z ludźmi z instytutu energii przy uruchomieniu i certyfikacji urządzeń WN. Slu_1982, Warszawa, DRSSTC średniej wielkości+ może jakieś graty. Dojście do 230VAC/16A, uziemienie i przedłużacz. Chce zabrać jak najmniej zbędnych rzeczy które Ty nam możesz załatwić/sponsorować i kupić na miejscu. Pytanie do ludzi organizujących pokazy wewnątrz budynków- jak radziliście sobie ze słabym/niepewnym uziemieniem ?
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
McKey
***
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2010, 10:41

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: McKey »

Panowie - update całego działania. Potrzebuję na cito (no, do końca tygodnia...) materiałów do reklamówek. Głównie zdjęcia. Następnie potrzebuję deklaracje osób, które są tak na 90% pewne, że będą. Muszę im zarezerwować hotele (tu informacja: podajemy nazwisko i ile osób do kwaterowania).
Nie pisałem nic wcześniej, bo dałem czas na ogarnięcie tematu. Teraz już ruszyło i jeśli nie "weźmiemy się do roboty" to ...

Sprawy techniczne typu uziemienie - należy opisać, będziemy to przedstawiać Tauronowi, aby nam to zapewnił.
A więc czekam na materiały - zdjęcia (do reklamówek, na stronę festiwalu itp.) i listę osób występujących z opisem, co przywiozą, co pokażą.

Jeśli są jakieś kwestie związane z logo np. uczelni, która pomaga (np. AGH) to też proszę o logo, które będzie umieszczone w materiałach jako współpraca / pomoc.

Więc na teraz, na przygotowanie materiałów reklamowych: deklaracje osób, zdjęcia, konkretne linki do materiałów (nie do swojego "kanału" na youtubie, ale do tego, aby osadzić film na stronie).
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: slu_1982 »

No ja puki co nie mam zbytnio materiałów bo swoją drsstc szykuje właśnie na teslathon. Pierwotne na razie skończyłem:
Załączniki
DSC_0560.jpg
DSC_0556.jpg
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
krzysztof09876
***
Posty: 142
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: krzysztof09876 »

Pomysł mega, oby się wszystko powiodło jestem jak najlepszej myśli deklaruję 100% pewny udział w wydarzeniu i pomoc, postaram sie zadziałać z EDW w celu rozreklamowania nieco tej imprezy co do mojej osoby na pewno mogę przywieźć VTTC na GU81, SGTC 1kW, drabinę Jacoba, Przetwornice WN, Kulę plazmową, pokazać łuki z Transformatorów MOT i kilka innych. Krzysztof Kruszka Poznań, krzysztof09876
Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl
Tymek
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2013, 16:23

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: Tymek »

Witam
Piszę się na wyjazd:) Mogę zabrać VTTC na 6P45S , lampę plazmową, drabine jakubowa i generator WN.
Przyjadę z Krzychem Kruszką krzysztof09876
Tymoteusz Sawicki Poznań.
BTW super akcja ;D
portalnaukowy.edu.pl
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2013, 12:35

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: portalnaukowy.edu.pl »

Witam
Gratuluję inicjatywy i mam nadzieję że uda się ta impreza choć mam kilka pytań, czemu styczeń ? może być dość nieładna pogoda a np. nasza ekipa miała by do przejechania prawie 500 km. Czy możemy wystąpić jako firma i postawić przy stoisku jakiś baner reklamowy ?
Na imprezę możemy przywieźć generator "sztucznych piorunów kulistych" wyładowania z duużej baterii kondensatorów WN wyzwalane trigatronem w wodzie, głośnik plazmowy 10 kW :), plazmotron argonowy. Dla urozmaicenia np. też ciekły azot coby się schłodzić po wysokoenergetycznych pokazach :), możemy zabrać też większe butle z helem i argonem by np. wydmuchiwać te gazy z dysz na Waszych CT. Martwi mnie jednak troszkę ten termin ....
McKey
***
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2010, 10:41

Re: TESLATHON 2014 Polska. Działajmy!!!

Post autor: McKey »

Korzystając z okazji pobytu na Śląsku odwiedziłem Dżejwora w jego wysokonapięciowym królestwie:) Ceweczki robią wrażenie, odpaliliśmy DRSSTC i SSTC chwilowo (oczywiście smartfonek się był zawiesiłbył) ;)

W sumie z arsenałem Dżejwora można już działać - jak pisałem, z ostatnich info może okazać się, że termin ulegnie przesunięciu w przód (będzie więcej czasu, a może i cieplej??)

Oczywiście jak tylko się czegoś nowego dowiaduję, od razu daję znać. Czekam na reply od organizatora co dalej.

Portal naukowy - oczywiście, możecie zabrać ze sobą baner i go postawić. Warunek - przywieziecie ciekawe urządzenia na Teslathon do demonstracji :) Jeśli chcecie hotel z wyżywieniem - to dajecie namiary na priva, wpisuję listę i idzie do organizatora.
Nazwisko i jakiś kontakt, info skąd (miasto).

Jeśli chodzi o termin... no to tutaj niestety musimy się dostosować do wymagań organizatora. W razie niepogody pozostaje nam sala (duża aula) na stoiska z naszymi cudeńkami.

McKey
ODPOWIEDZ