Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 30 lis 2023, 02:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]



Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

PostNapisane: 28 kwi 2011, 11:15 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Jako że poprzednie plany pozostały tylko na planach założyłem nowy temat aby wszystko od nowa przeprowadzić i jeszcze raz zaplanować. Trwają rozmowy z UAM, w Poznaniu na temat naszego spotkania. Wysłałem propozycję do Profesora Nawrocika, który jest na tak. Jak by to miało wyglądać:

Impreza nasza, poprzedzała by jakąś inną imprezę. Termin jaki nas najbardziej interesuje to wakacje. Zawsze jest coś za coś więc głowię się nad jakimś sponsorem ale to trochę później bo jeszcze chwila czasu jest.

Najpierw jako podkładkę trzeba zrobić listę ludzi którzy będą chętni na przyjazd. Będę się starał zorganizować wam i sobie darmowy pobyt w hotelu. Chciałbym żeby to wyglądało tak: Wszyscy przyjeżdżamy do Poznania, niedaleko dworca głównego jest hotel studencki Jowita, pokoje dla gości UAM są całkiem zacne, już tam nocowałem kilka razy. Każdy po przyjeździe melduje się w hotelu i spotykamy się w UAM. Niedaleko od hotelu, parę minut jest przystanek tramwajowy z którego odjeżdżają tramwaje prosto pod uniwerek. Ja już bym tam na was czekał. Wszystkie graty byśmy posłali do UAM za pomocą kurierów i tutaj też będę kombinował zwrot pieniędzy (jak wysyłałem tesle- paka 50Kg płaciłem w DPD około 70zł a dojechała cała i nie zniszczona) Co do zwrotu pieniędzy za kuriera raczej jest to pewne.
No i tak, po spotkaniu się idziemy do magazynu gdzie by nasze tesle już czekały ładnie w kartonach na rozpakowanie. Wkopujemy czołg jako uziemienie rozstawiamy się. Warto dlatego przyjechać, tak żeby być już koło 12-14nastej. Trzeba pewnie będzie ganiać z przedłużaczami, i trochę po majstrować. Po rozstawieniu i zmontowaniu wszystkiego widzi mi się jakiś grill, w otoczeniu naszych cudnych toroidogłowych dziewczynek. W tym czasie byśmy wszyscy się poznali, porozmawiali wymienili doświadczenia. Myślę że w czasie tego całego rozstawiania każdy z nas by pomagał sobie itp. co sprzyja integracji... :) Powiedzmy nastaje godzina osiemnasta i wtedy zaczyna się teslowanie na całego. To zależy jeszcze jak o tej godzinie będzie ciemno. Mniejsze zabawki może byśmy rozstawili w dużej auli, a te większe na placu przed uniwersytetem. Ludzie z zewnątrz byli by zaproszeni na obejrzenie nocy iskier czy jakoś tak to nazwać, i by mieli wstęp od 20 do powiedzmy 21-22. Może jakiś wykładzik byśmy przygotowali o DRSSTC, SSTC i innych. Trzeba będzie wszystko tak upilnować i zorganizować żeby nie odpalać DRSSTC w tym samym czasie kiedy SSTC będą latały sobie w auli. Myślę zrobić jakieś wprowadzenie, najpierw spotkanie wszystkich ludzi ze wnętrz, np. profesorowie, studenci i normalni ludzie, pokazanie im SSTC i innych zabawek, a potem przejście na dwór i dawanie w rurę na dużych teslach. Potem jak już wszystko się rozejdzie mamy czas dla siebie, bawimy się we własnym zakresie, zgarniamy tesle do wewnątrz i lecimy na miasto, albo coś innego wymyślimy. Z chęcią bym odwiedził jakiś pub, i tam przy piwie lepiej się poznał :) Zależy kto co jeszcze preferuje, ale na takie szczegóły to czasu mamy bardzo dużo. Następny dzień spotykamy się o jakiejś tam godzinie i zwijamy do kartonów nasz sprzęt, zostawiamy w UAM a oni niech się martwią jak i kiedy go nam wysłać. Jeżeli ma ktoś jakąś inną wizję takiego spotkania albo jakieś poprawki to niech nam tu przedstawi, bo chcę żeby każdemu wszystko pasowało :) To jest taki szczegółowy zarys który pewnie się trochę pozmienia.

Więc tak: Każdy kto ma ochotę i ma coś do pokazania niech pisze tu w temacie, i od razu PW do mnie z imieniem, nazwiskiem, mailem coś na wzór:

Cytuj:
Robert Małocha gutekg17 slu_1982
Mam do zaprezentowania: DRSSTC, SSTC i jak wypali to jakąś większą SSTC oraz kaskadę wysokiego napięcia, z eksperymentem przedstawiajacym butelkę...

Wasze imiona i nazwiska są tylko dla mnie tak bym wiedział kto kim jest, a i tak pewnie każdy pozna się z każdym po wyglądzie tesli :lol:

Będę uaktualniał listę osób podając nickach i to co chcą przedstawić edytując tego posta:

1. Robert M., Slu_1982, DRRSTC, SSTC, TSUSSTC (?), kaskada WN
2. Łukasz W., hvman, SSTC, DRSSTC (?)
3. Krzysztof J., Dżejwor, 2xDRSSTC (?), SSTC, mała DRSSTC
4. Grzegorz P., Piglet, SSTC, DRSSTC
5. Krzysztof K., krzysztof09876, VTTC na Gu-81, SGTC około 4kW w trakcie prac, Generator Marxa
6. Dominik I., d3211, DRSSTC (?) SSTC
7. Alex P., Głośnik plazmowy, SSTC
8. Tomasz W., Mania-c, HF CLASS-E TESLA i OLTC+SSTC V4 < poprawione ;)
9. Łukasz S., Krokus, Mała DRSSTC, duża i wielka DRSSTC, w tym mała z gitarą (?)
10. Paweł S., Szkielet-S1, SSTC, VTTC, OLTC, SGTC (?)

Pamiętajcie że wszystko może się pozmieniać, a im więcej was na liście tym lepiej i większa szansa na przeprowadzenie spotkania, więc czekam na was, wpisujcie się jak najszybciej bo trzeba będzie taką wstępną listę podesłać do UAM !

Ps. to tego co mi podsyłacie proszę też podać adres, nie musi być dokładny, nawet sama nazwa miasta.



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 28 kwi 2011, 11:22 
No mi się podoba.

To co był przywiózł to SSTC 1 i jak dobrze pójdzie z robotą ( i funduszami) to i DRSSTC.


Góra
  
 

PostNapisane: 28 kwi 2011, 11:26 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Aha, jak by się udało i znajdziemy sponsora/ów to myślimy nad reklamą, i ja myślę nad czymś dla nas, jakimiś pieniędzmi w sensie jakieś wynagrodzenie... Pierwsze co to potrzebuję waszej mobilizacji i stworzenia listy chętnych osób na takie spotkanie !



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 28 kwi 2011, 18:44 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 07.04.2010
Posty: 397
Pochwały: 6
Dwie sprawy ;) Po pierwsze niech zapewnią siłę zabezpieczona co najmniej 3x32A a nie gniazdko na korytarzu. Po drugie dobrze by było jak by zapewnili uziom lepszy niż wbity w ziemie pręt bo wożenie czołgów mi się nie uśmiecha :D Odpalenie wszystkiego naraz nie wchodzi w grę - przy 2 teslach odległych o 3m już dzieje się wiele dziwnych rzeczy co dopiero 3 i więcej. Inna sprawa że ja potrafię szarpnąć jedną cewką 25A inni pewnie też. Tak więc 6 tesli po 2 na fazę to masz jedyne 50A/faza czyli jakieś 35kW ;) Ze swojej instalacji bym się nie odważył tyle pobrać co dopiero z nieznanej gdzieś na uniwerku. Na pewno nie wyślę swoich tesli paczką ;) więc będę musiał przyjechać autem ;)


Góra
   
 

PostNapisane: 28 kwi 2011, 21:29 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 02.10.2010
Posty: 820
Pochwały: 8
Rozdzielnie mogę załatwić z mojej firmy 127A wiec tylko przyłącze musi być bądź miejsce na wąsy.
Ja postaram się skończyć swoją SSTC + OLTC V4 i zabrać a zabrał bym klasę E + Audio Mod niech będzie coś kieszonkowego :D Pakujesz w plecak i jedziesz :)
Reszty klasyków ani klasyków SSTC nie rozważam bo nadmiar tego będzie ...

Slu już myślałem ze poprzednie moje posty z łączeniem imprez poszły w kosmos no ale wieże ze to wyjdzie.


Góra
   
 

PostNapisane: 28 kwi 2011, 22:12 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Hej, dzięki za PW, obydwa przeczytałem. Lista się powiększa co mnie cieszy. Widzę tutaj jeszcze dodatkowo z 6-7 osób ale to muszę je namówić :)

Pozdrawiam



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 29 kwi 2011, 05:42 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 24.05.2010
Posty: 278
Lokalizacja: Jasło Rzeszów
Pochwały: 2
Fajnie by było jakby była gitarowa DR Krokusa bo wiem, że jedna osoba wśród tych na liście gra na gitarze( nie ja) :D Musiały by być BMy, żeby wszystkie tesle naraz włączony były :D a instalację to powinni mieć przynajmniej 63A ;)


Góra
   
 

PostNapisane: 29 kwi 2011, 14:11 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 26.04.2010
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Jeżeli będzie już znany termin naszego spotkania dobrze by było stworzyć jakiś plakacik mam kilku znajomych myślę ze udało by się załatwić jakiś projekt i później tylko druk tego no i w Poznaniu bym gdzieś porozwieszał myślę że Politechnika też by się zajęła jakąś reklama jeżeli byłaby to lekko większa impreza...



Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl


Góra
   
 

PostNapisane: 29 kwi 2011, 20:57 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Tak masz rację i sam planowałem podać taki pomysł tylko jeszcze nie wiadomo na czym stoimy. Jak będę wiedział coś konkretnego to wam tu od razu napiszę. Tak myślę po wczorajszej rozmowie z krokusem fajnie było by dodać do listy przy każdym jakieś wystrzałowe małe foto, albo utworzyć małą galerię. Co wy na to ? Zawsze to będzie jeszcze silniejszy argument. Kompresujcie zdjęcia do 640x480 i ślijcie do mnie pod maila gutekg17@gmail.com a ja coś już stworzę. Od razu mówię że zastrzegę wykorzystywanie zdjęć w innych celach i stworze pdf-a tak co by nikt do nich na surowo się nie dobrał, a zdjęcia i tak będą po kompresji. Chodzi mi tu głównie po jednej fotce z wyładowań, czy budowy.

Pozdrawiam

Ps. Jest już nas dziesięciu, i może dobijemy do piętnastu, było by fajnie jak by Lucaslab się zainteresował i dołączył, c4r0 i amatorski portal naukowy :)



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 1 maja 2011, 09:13 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Chamstwo w państwie ! :lol: To ja już powybieram zdjęcia z forum :)



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 1 maja 2011, 09:32 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 02.10.2010
Posty: 820
Pochwały: 8
Slu jesli chcesz zdjecia to musisz mi dać czas i tak wczoraj wrociłem z niemiec i odrazu zasiadłem za klase E
jak bym miał tyle czasu co 10 lat temu to bym był bardzo szczęśliwy lecz realia są inne.

PS. Zdjęć z forum nie można zastrzec ?


Góra
   
 

PostNapisane: 1 maja 2011, 13:14 
Nie rozumiem problemu ze zdjęciami, jeśli chodzi o prawa autorskie.


Góra
  
 

PostNapisane: 1 maja 2011, 20:42 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 02.10.2010
Posty: 820
Pochwały: 8
no czy raz wykorzystane na forum zdjęcie może być użyte do pdfa przez slu ?


Góra
   
 

PostNapisane: 1 maja 2011, 21:04 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 24.05.2010
Posty: 278
Lokalizacja: Jasło Rzeszów
Pochwały: 2
Wydaje mi się, że tak tylko trzeba zaznaczyć, że zdjęcie pobrane z jakiej strony oraz pasuje podpisać autora. Wtedy powinno być dobrze, a poza tym chęć uczestniczenia w tego typu zlocie jest wyrażeniem zgody na publikację.


Góra
   
 

PostNapisane: 21 maja 2011, 17:21 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Dzwoniłem i rozmawiałem dzisiaj z profesorkiem. Powiedział że trwają rozmowy z dziekanatem :) Pamiętam o wszystkim !



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 21 maja 2011, 17:55 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 02.10.2010
Posty: 820
Pochwały: 8
ja tymczasem dziś byłem w paru miejscach. Jak będę miał plan imprezy ,terminarz ,to pójdę rozmawiać z paroma przedstawicielami radia ... Choć znając pewne osoby z pewnego dużego radia (drodzy wykładowcy z szkoły) to się zgodzą :D
Jestem dobrej myśli ze uda nam się załatwić patronat imprezy. Slu jak coś bankowego ustalisz to pisz


Góra
   
 

PostNapisane: 9 cze 2011, 18:26 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 26.04.2010
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Jak tam panowie jakieś nowe wieści??



Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl


Góra
   
 

PostNapisane: 11 cze 2011, 00:38 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 07.04.2010
Posty: 397
Pochwały: 6
Czemu ja mam wrażenie że po raz Nty organizator wypiął się na imprezę typu teslathon ? Mam też wrażenie że jeśli po raz kolejny nie wezmę tego w swoje ręce to żadnego przełomu w tym kierunku w polskim coilingu nie będzie ?


Góra
   
 

PostNapisane: 11 cze 2011, 01:13 
Jak to mawiają: z dużej chmury mały deszcz - i tak samo będzie w tym przypadku, że na pomysłach tylko się skończy. Tak jak wcześniej było ustalane, niech wszystko odbędzie się u Dzejwora. Dlaczego u niego? a dlatego, że on jest największym ,,Teslowcem" w Polsce.


Góra
  
 

PostNapisane: 11 cze 2011, 09:06 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Cały czas dzwonie do tego profesora do którego skierowałem sprawę, lecz ma wyłączony telefon. Pisze maile i przychodzi w odpowiedzi coś takiego:
Kod:
his is the mail system at host imap3.amu.edu.pl.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                  The mail system

<nawrocik@amu.edu.pl>: can't create user output file. Command output: procmail:
   Error while writing to "/var/mail/nawrocik"

Final-Recipient: rfc822; nawrocik@amu.edu.pl
Original-Recipient: rfc822;nawrocik@amu.edu.pl
Action: failed
Status: 5.2.0
Diagnostic-Code: x-unix; procmail: Error while writing to "/var/mail/nawrocik"


---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
From: Robert <gutekg17@gmail.com>
To: Wojciech Nawrocik <nawrocik@amu.edu.pl>
Date: Fri, 10 Jun 2011 13:04:38 +0200
Subject: Teslathon
Witam.

Mam do Pana Profesora pytanie odnośnie spotkania, czy już jest coś wiadomo ?

Pozdrawiam
Robert Małocha


Nie bardzo wiem o co chodzi. Wczoraj z hvmanem znaleźliśmy inny numer do UAM gdzie ma dyżury w poniedziałek i wtorek od godziny 12 do 13nastej więc będę dzwonić.



Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


cron


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO