Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 30 lis 2023, 18:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

PostNapisane: 9 maja 2010, 10:58 
***
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 38
Witajcie,

A ja się zastanawiam nad możliwością zorganizowania pierwszego w Polsce...

TESLATHONu

Co Wy na to??? Z tego co wiem, to u naszych południowych sąsiadów, u naszych zachodnich sąsiadów to Teslathony się odbywają.

Mam kilka propozycji miejsc i propozycje sponsorskie...

Pozdrawiam,
McKey


Góra
   
 

PostNapisane: 9 maja 2010, 20:48 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Co my na to ? A bardzo chętnie. Nie raz o tym myślałem, ale nigdy nie doszło do skutku. Zawsze są przeszkody typu sponsorzy, wynajem hali, widowisko, co na to władze miasta itd. i wymieniać można długo, ale nie mówię że się nie uda. A Ty jak to widzisz? Ja bym chciał żeby to wyglądało w ten sposób: Wynajmujemy hale na dzień lub dwa dni, każdy sobie pokój w jakimś hotelu czy śpi u znajomych albo jakiś mały biwak przy hali. W dzień wymieniamy się poglądami, pokazujemy swój dorobek, chciałbym żeby można było zaprosić normalnych ludzi, jakiś wywiad do gazety albo nawet wlecieć z tym do telewizji-informacji czy tam dziennika, i dać informacje na temat planowania za rok kolejnego spotkania to by sponsorów nam przybyło. Myślę że jak by spojrzeć na to pod kątem promowania miasta w którym jest spotkanie może i by się udało mieć tą hale na 2-3 dni za free. Oczywiście pierwsze spotkanie by się odbyło chyba w naszym wąskim gronie bez spraszania gości. A po imprezie grillowanie i poznanie się :)Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 9 maja 2010, 22:05 
Ten pomysł bardzo mi się podoba aby zorganizowac pokaz transformatorów Tesli. Jeśli ten pomysł byłby trafiony to należałoby się zastanowic w jakim Polskim mieście taki TESLATHON miałby się odbyc.


Góra
  
 

PostNapisane: 9 maja 2010, 22:19 
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 3
Ja sie dopisuje :)
Może Bydgoszcz, Hale po znajomości,po taniości mogę zaoferować :)


Góra
   
 

PostNapisane: 9 maja 2010, 22:35 
***
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 38
Od 10 lat współorganizuję we Wrocławiu Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków, Konstrukcji i Pomysłów, więc mam jako takie doświadczenie w podobnych tematach.
Zresztą I forum odbyło się właśnie ze względu na moją pierwszą cewkę SGTC... która zresztą na tym forum zrobiła niemałą furorę :) Potem jeszcze dwa następne lata była jednym z mocniejszych akcentów imprezy :))) I w gazetach o nas pisali :)

Pojawiły się potem następne cewki (m.in. Marcina Filipiaka, też zasłużonego forumowicza ;)) - potem moje liftery, w końcu głośniki plazmowe.

Wracając do Teslathonu: potrzebna jest hala, zasilanie, itd. Ponieważ mam dobre układy z Politechniką Wrocławską, która jak mniemam chętnie wspomogłaby takie coś dając salę - to moja propozycja obejmuje Wrocław.

Z tym, że robienie Teslathonu dla 5 osób to raczej ciężko, w takim wypadku zapraszam na Forum Wynalazków. Przyjmiemy z otwartymi rękami. (termin - początek listopada, albo koniec października).

Najpierw trzeba by się określić ile by było chętnych. Ja się piszę - planuję DRSSTC x 2 (grające), do tego ze 4 SSTC różnej wielkości, dwie VTTC (na GU-81 oraz GK-71), kilka głośników plazmowych oraz mój oryginalny projekt: iskrofon :)))

Może rzucę pomysłem, żeby założyć nowy dział: spotkania, zloty, konwencje - i tam wypowiadać się w tematach pikników, obozów, teslathonów i innych teslowych, czy wysokonapięciowych imprezach.

Pozdrawiam,
McKey


Góra
   
 

PostNapisane: 9 maja 2010, 22:52 
Według mnie taki pokaz powinien odbyc się w porze letniej. tak koniec lipca a początek sierpnia. Kiedy pogoda jest jeszcze przyzwoita. Jesień kojarzy mi się z szarością jak papier toaletowy.haha.
Myślę, że sporo chętnych osób by się znalazło tylko należy to rozgłosic w odpowiedni sposób.


Góra
  
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 05:48 
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 3
Mi wrocław od biedy pasuje chociąz trochę daleko,
Posiadam SSTC,CLAS E SSTC,VTTC, a na sprzedaż mam prawie cała kompletna DRSSTC w częsciach.


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 08:26 
***
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 38
To może w takim razie zaproponuję wstępnie zorganizować "teslathon wstępny" w formie obozu/wypadu górskiego?

Moje propozycje obejmują generalnie góry - a konkretnie jakiś weekend w jakimś schronisku w górach, ponieważ dużo łażę po górach, klimat jest fajny, można przy okazji sobie trochę pozwiedzać, porobić zdjęć (ostatnio jak byłem to trafiłem na piękną burzę, żałowałem, że nie miałem aparatu to bym porobił zdjęcia błyskawic).

Taki nieoficjalny teslathon polegałby nie tyle na demonstracji cewek (kto by je taszczył na szczyty górskie??? :P) ale np. po prostu na spotkaniu obozowym przy jakimś piwku lub czymś innym, wymianie doświadczeń, do tego zaliczeniu jakiegoś wypadu do ciekawych miejsc...

Moje propozycje miejsc gdzie warto zrobić taki nieformalny zlot:

- góry Sowie wraz z odwiedzinami słynnych niemieckich laboratoriów podziemnych Walim / Rzeczka / Riese
- Karkonosze - schroniska niedaleko Karpacza/Szklarskiej Poręby - plus wypady do Czech (Szpindlerowy Mlyn, Vrchlabi itd.)
- Beskid Śląski i Żywiecki - okolice Węgierskiej Górki

Zaletą owych miejsc jest to, że nie są ultramocno oblegane tak jak np. w Zakopanem.
Propozycja obejmuje jakiś weekendzik wakacyjny - chociaż niekoniecznie.

Na spotkaniu można by omówić organizację Teslathonu na poważnie.

Pozdrawiam,
McKey


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 11:20 
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 21.04.2010
Posty: 11
Lokalizacja: Inowrocław
Witam.
Ja byłbym za tym, żeby to było gdzieś w centrum Polski i z dobrym dojazdem PKP lub PKS.


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 15:45 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Rafixs napisał(a):
Witam.
Ja byłbym za tym, żeby to było gdzieś w centrum Polski i z dobrym dojazdem PKP lub PKS.
\


Właśnie zwróciłeś uwagę na to co ja chciałem zwrócić czyli miejsce które będzie "dostępne" dla wszystkich. Bo ja na przykład nie będę z czego miał wyłożyć na wyjazd w góry, bo jadę w czerwcu do Rosji, do instytutu jądrowego pod Moskwą i na to trochę pieniędzy też trzeba mieć ( a się wkurwię jak nie dostane paszportu przed czerwcem) więc jeśli mamy już teraz wybierać jakieś miejsce to proponuje Łódź... i w tej chwili cieszy się hvman... :DNa Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 16:10 
A znasz kogoś w Łodzi co może zorganizować salę?


Góra
  
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 16:16 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Ehh oczywiście pomyliłem Szczecin z Łodzią, myślałem że jesteś z Łodzi. Kontakt z jednym "wpływowym" Łodzianinem przez kolegę kolegi jedynie :roll:Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 18:18 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 26.04.2010
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Myślę ze pomysł jest naprawdę ciekawy, najlepiej centrum polski no i lokalizacja musi się trochę wiązać nauką np. jak ktoś proponował Wrocław politechnika wrocławska. wg mnie nie może to być pierwsze lepsze miejsce. Ale jak co to ja się na to pisze. I oczywiście oferuje pomoc przy organizacji i reklamie.Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 20:14 
***
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 38
Takie tylko luźne propozycje.
Otóż najlepiej... by to może zorganizować mimo wszystko w Warszawie? Tam to chyba każdy dojechać może. I mniej więcej centrum Polski. Z Poznania, Bydgoszczy, Olsztyna, Wrocławia, Łodzi, Trójmiasta - dojazd możliwy bez większych problemów.

Poruszę kontakty może się coś da z tym zrobić. Do Warszawy dojazd powinien być dobry zewsząd ;) pomijając korki w mieście.

Przydałby się bowiem ktoś na miejscu, kto zorganizuje wszystko. Trudno się to robi zdalnie ;)

Pozdrawiam,
McKey


Góra
   
 

PostNapisane: 10 maja 2010, 21:00 
Mnie by Warszawa pasowała w sam raz gdyż pociągi kursują z lublina do warszawy kilka razy dziennie. hmm Góry to wiadomo większy wydatek.
Najpierw trzeba utworzyc listę uczestników.


Góra
  
 

PostNapisane: 11 maja 2010, 16:19 
Administrator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 05.04.2010
Posty: 560
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwały: 8
Moim zdaniem najlepsze miejsce jakie można sobie wyobrazić. Jak by miało już powstać te spotkanie to mam kontakt z profesorem Dobrzyńskim, z Instytutu Problemów Jądrowych, więc może jako laureat konkursu przychylnie spojrzy się na moją prośbę/propozycję. Ciekawe czy wszystkim spasuje te miejsce.Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!


Góra
   
 

PostNapisane: 11 maja 2010, 19:23 
Dołączył(a): 09.05.2010
Posty: 3
hmm góry to dość kosztowny wariant, i mało wykonalny samodzielnie dla osoby niepełnoletniej np ja. :) warszawa mi pasuje TLK jedzie ~130km/h co jest duzo jak na polskie koleje co da się zniesć.


Góra
   
 

PostNapisane: 17 maja 2010, 09:12 
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 19.04.2010
Posty: 78
Jednemu pasuje Warszawa drugiemu Kraków innemu jeszcze coś. Ale ja mieszkam niedaleko Sieradza i Wrocław by mi pasował. Jest jeszcze jedno: trzeba mieć co pokazać....
Ale jak by co to się piszę i jestem chętny pomocy organizacji spotkania.


Góra
   
 

PostNapisane: 23 maja 2010, 13:20 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 07.04.2010
Posty: 397
Pochwały: 6
Jestem jak najbardziej za !! :D Ze swojej strony planuję dwie drsstc grające oczywiście :D


Góra
   
 

PostNapisane: 10 cze 2010, 05:44 
***
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 24.05.2010
Posty: 278
Lokalizacja: Jasło Rzeszów
Pochwały: 2
Ja chociaż mam małe doświadczenie to chętnie bym się dołączył. Do zaoferowania miałbym swoją małą SSTC. Kraków, albo Warszawa pasowałby mi najbardziej.


Góra
   
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę   1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO