Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Zastrzeżenia, propozycje, ważne informacje.
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: slu_1982 »

Hmm, bywa często tak że ktoś rzuci pomysłem wszyscy w koło się ucieszą a potem pomysł pójdzie w zapomnienie. Tutaj właśnie wszyscy któryś raz z kolei doświadczyliśmy tego samego ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Dżejwor »

No bo w tym kraju nikt nie jest zainteresowany na poważnie organizowaniem takich imprez. Jest garstka ludzi zainteresowanych tematem rozsiana po całym kraju. Wydaje mi się że to po prostu nie wypali z powodu za małego zainteresowania.
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: piglet11 »

Taka impreza mogla by jedynie wypalic podaczas pokazow z fizyki, albo tego typu imprezy, gdzie duzo ludzi by sie zjechalo. Niestety swiadomosc ludzi na te tematy jest mala co niesie z tym male zainteresowania.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Dżejwor »

Mieliśmy zrobić pokaz teslowy na takiej właśnie imprezie we Wrocławiu to organizator stwierdził że ma przeładowany program i że nas nie chcą a miały być grające tesle.
szkielet-s1

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: szkielet-s1 »

Dżejwor pisze:Mieliśmy zrobić pokaz teslowy na takiej właśnie imprezie we Wrocławiu to organizator stwierdził że ma przeładowany program i że nas nie chcą a miały być grające tesle.
Jest takie powiedzenie: ( jutro będzie futro a w pojutrze będzie po futrze) Pomysł teslathonu był omawiany przez parę dni a potem autor tego pomysłu ucichł.
Awatar użytkownika
Dżejwor
Moderator
Posty: 397
Rejestracja: 7 kwie 2010, 15:36

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Dżejwor »

No bo tak to właśnie w tej naszej Polsce wygląda - 99% projektów kończy się na etapie pomysłu. Ja już kilka razy próbowałem takie coś zorganizować w różnych miejscach za każdym razem albo mnie olano albo nie wyrażono zgody, u siebie w ogródku niestety nie zrobię bo mam za mało miejsca i za słabe przyłącze ... No chyba że góra 10 osób będzie ... :D
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: slu_1982 »

Właśnie myślałem do kogo by tu na wakacje na kilka dni wpaść po robocie ;)
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
morpheusss
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2011, 22:57
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: morpheusss »

No cóż... 6 lat temu jak zbudowałem swoją teslę z iskrą 130cm to też była furora. W polsce nikt takiej bestii nie miał, nikt też nie kwapił się z jej pokazaniem chociaż próbowałem przy okazji wielu naukowych imprez na śląsku. W końcu stwiedziłem że to p..ę ;)
Jako że nie miałem za bardzo czasu na zabawy, teslę pożyczyłem Dżejworowi, zaraził się i teraz robi DRSSTC ;)
Ja jestem chętny na taką imprezę, będzie okazja żeby odkurzyć maszynę.
pozdro!
Jeśli wszystko masz pod kontrolą, znaczy że jedziesz za wolno :)
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Mania-C »

Pracuje w dziale imprez masowych wiec jeśli udało by się wciągnąć takowy zlot jako pokaz możliwości rezonatorów dla innych ludzi (typowy spektakl) to idzie pozyskać środki na organizacje imprez kulturalnych (z urzędu) . W praktyce wygląda to tak ze żadne miasto się nie przyzna ze takowe środki są ;) Pierwszą osobną do której należy zapukać to do okręgowego naczelnik wydziału kultury i złożyć projekt z planem imprezy :) a jeżeli to miałby być event zamknięty tylko dla nas to trzeba było by pisać bezpośrednio do dyrektorów danego obiektu podejrzewam ze odpowiednimi obiektami były by hale sportowe lecz ich akustyka mnie przeraża ....

Także zostawiam pomysł do dyskusji ..
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: piglet11 »

Myślę, że większość osób z tego forum była by chętna na taką imprezę. Problem z organizacją. Można by było wpleść w jakąś imprezę, tylko pytanie jaką i kto by się zgodził? Najbardziej prawdopodobny według mnie wydaje się być prywatne spotkanie w jakimś miejscu z dobrym uziemieniem i przyłączem :D Termin wiadome, że gdzieś na wakacjach :D Na jakimś obiekcie sportowym z takim echem i przy tule teslach mogło by być ciekawe :D
szkielet-s1

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: szkielet-s1 »

Przecież wiadomo, że pokaz Teslowy odbędzie się u Dzejwora na działce w czasie wakacji. :lol:
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Mania-C »

piglet11 pisze:Myślę, że większość osób z tego forum była by chętna na taką imprezę. Problem z organizacją. Można by było wpleść w jakąś imprezę, tylko pytanie jaką i kto by się zgodził? Najbardziej prawdopodobny według mnie wydaje się być prywatne spotkanie w jakimś miejscu z dobrym uziemieniem i przyłączem :D Termin wiadome, że gdzieś na wakacjach :D Na jakimś obiekcie sportowym z takim echem i przy tule teslach mogło by być ciekawe :D
Właśnie jestem w trakcie organizacji dni ziemi mojego miasta , są to dni w których symbolicznie burmistrz miasta przekazuje klucze do bram miasta młodym ludziom :) . W czasie trwania dzi ziemi organizowane są spektakle występy koncerty młodych ludzi z terenów tego miasta ... wiec trzeba kombinować tak jak piszesz w tym kierunku ;) ...
Moje pytanie jest takie kto musi mieć uprawnienia i jakie by pracować z tyloma tysiącami V ??... Bierzmy pod uwagę ze amatorstwo na scenie istnieje jednakże nie mam pojęcia jak to wygląda w tym przypadku. Ciekawostką byłby tez transport.
szkielet-s1 pisze:Przecież wiadomo, że pokaz Teslowy odbędzie się u Dzejwora na działce w czasie wakacji. :lol:
Co do kolegi Dzejwora nie dyskwalifikuje jego planu ale chciałbym rzucić nowe światło i pomysł :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: piglet11 »

Ja do tego czasu będę miał do 1kV uprawnienia, a na nieograniczone to już trzeba ładnych parę lat przepracować. W trakcie jakich dni miasta można by było, kwestia uzgodnienia z organizatorem i bezpieczeństwa. Ale nie wiem czy jako pierwszy teslathon nie lepszy bylby mały, kameralny jak u Dzejwora jest planowany :D
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Mania-C »

Ja uprawnienia 1kV mam ale na 500kV to już ciężko :D no i właśnie dlatego pisze z racji iż pracujemy z setkami tysięcy volt jak klaruje się sprawa bezpieczeństwa , kto za to odpowiada i jakie uprawnienia musi mieć ...
A w jakie dni ... a w DNI ZIEMI STRZEGOMSKIEJ ale dalej to kwestia organizacyjna
Awatar użytkownika
piglet11
***
Posty: 278
Rejestracja: 24 maja 2010, 18:31
Lokalizacja: Jasło Rzeszów

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: piglet11 »

Trzeba by było znaleźć jakiegoś elektryka z nieograniczonymi uprawnieniami na miejscu zlotu i przemówić odpowiednim argumentem :D chyba każdy wie jakim :D
Awatar użytkownika
slu_1982
Administrator
Posty: 560
Rejestracja: 5 kwie 2010, 17:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: slu_1982 »

Ale co wy marudzicie z tymi uprawnieniami? Zupełnie was nie rozumiem. Jedyne napięcie między siecią a urządzeniem do 230VAC i tylko tyle ich interesuje. Piszemy wyładowanie elektryczne, a ludzie za biurkami już nie będą wiedzieli o co chodzi i podejrzewam że nikt nie ruszy dupy by to sprawdzić. Ciężko o kogoś z SEPEM B.O. a jak by się już taki znalazł to ja pierdole, niestety podziękuje. Ja już znam takowych, starszych Panów gdzie każdy gada 3 po 3, i każdy wyklucza każdego zdanie. Przyjedzie dziadek, popatrzy 1MV, ludzi odsnąć trzeba minimum na 100 metrów i po zawodach, nie będzie pozwolenia. tym bardziej patrząc na DRSSTC gdzie prąd dojdzie to tych 2A....
Na Gadu-Gadu nie udzielam żadnych porad związanych z elektroniką ani chemią.
Do tego służy forum !!
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: Mania-C »

Slu nie był bym taki pewny ze to niewykonalne ;) fakt ze prawnie nie wiem jak to wygląda ...
Awatar użytkownika
krzysztof09876
***
Posty: 142
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwszy TESLATHON w Polsce???

Post autor: krzysztof09876 »

Witam panowie, i jak wiadomo już coś o naszym spotkanku??
Zapraszam na moja stronę...

http://www.moje-laboratorium.pl
ODPOWIEDZ