Śląski Festiwal Nauki - Katowice

Czyli nie tylko elektronika.
DarthSidious
Posty: 48
Rejestracja: 13 cze 2019, 13:34

Śląski Festiwal Nauki - Katowice

Post autor: DarthSidious »

Witajcie, czy ktoś z forumowiczów wybiera się na Śląski Festiwal Nauki w katowicach 25-27 stycznia? A jeżeli ktoś już był na poprzednich edycjach to jak oceniacie imprezę.
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 78
Rejestracja: 19 kwie 2017, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śląski Festiwal Nauki - Katowice

Post autor: Balcer »

DarthSidious pisze:Witajcie, czy ktoś z forumowiczów wybiera się na Śląski Festiwal Nauki w katowicach 25-27 stycznia? A jeżeli ktoś już był na poprzednich edycjach to jak oceniacie imprezę.
Patrząc na agendę to z punktu widzenia zagadnień poruszanych na tym forum interesujący wydaje się być jedynie wykład:
"100 lat z ferroelektrycznością"
https://www.slaskifestiwalnauki.pl/100- ... rycznoscia

Z drugiej strony docelowa grupa wiekowa: od 1 do 99 lat oznacza że dla kogoś obeznanego jako tako z elektroniką porywające to raczej nie będzie.

Jeśli się wybierasz to zrób fotorelację, chętnie poczytam.
DarthSidious
Posty: 48
Rejestracja: 13 cze 2019, 13:34

Re: Śląski Festiwal Nauki - Katowice

Post autor: DarthSidious »

Ogólnie rzecz biorąc ta edycja ŚFN była bardzo słaba w porównaniu z zeszłoroczną. Z ciekawych rzeczy były bioroboty dla hv-maniaków cewki tesli się znalazły, głośniki plazmowe, trochę elektrostatyki..... Na wykładzie o ferroelektrycznosci nie byłem więc nie mogę się wypowiedzieć. W zeszłym roku było jednak znacznie lepiej, ponieważ można bylo zwiedzić znacznie więcej wystaw związanych z elektrycznością chociażby stanowisko elektrowni Łaziska gdzie to pokazywano: Dzwonki Gordona, maszyny elektrostatyczne, SSTC, miniaturowe przesyłowe linie WN i wiele innych zagadnień technicznych. Fotorelacji niestety nie robiłem, ale co nieco można na Facebooku pooglądać.
ODPOWIEDZ