Pabolom napisał(a):
Mostkowi nie zapewniłem żadnego chłodzenia, nie miałem pojęcia że aż tak się będzie grzał.
Mostki, jak każde elementy półprzewodnikowe mocy, wymagają chłodzenia. Zakładając prąd 10A i spadek napięcia na pojedynczej 1V (spory, ale zdarza się tańszym mostkom) mamy 2*10A*1V=20W ciepła do odprowadzenia, to więcej niż wydziela się na kluczach. Obciążalność mostka bez radiatora to może 2A...
Pabolom napisał(a):
Co masz na myśli pisząc o solidniejszym dławiku? A pojemność filtrującą myślałem że mam potężną

po raz kolejny się mylę. Cieszę się że tak dużo mogę się od Ciebie dowiedzieć kolego Yuri

co myślisz o tym kondensatorze 50v 22000 uF :
http://www.tme.eu/pl/details/gt1h229m35 ... ne/samwha/ ? Da sobie radę? Nie planuję pompować wyższych napięć do ZVSa .
Miałem na myśli większy, bardziej odporny na nasycenie rdzeń i grubszy drut.
Kondensator masz bardzo dobry, ale nie do końca na miejscu. To wysokiej jakości, niskoimpedancyjny, wysokoprądowy kondensator który nadaje się nawet do DRSSTC. W ZVS potrzeba raczej wyższej pojemność na niższe napięcie.
10 000µF lub więcej będzie OK. Kondensator który podałeś uszedł (chociaż daleko mu jakością do RIF-y), to jest na zbyt niskie napięcie - mając trafo na 35VAC po prostowaniu i filtracji mamy 50VDC, ale do bezpiecznej pracy potrzeba przynajmniej 20% zapasu. Na 63VDC już prędzej. Chyba, że zejdziesz z napięciem zasilania i zmniejszysz impedancję obwodu LC w ZVS-ie żeby dalej móc pompować większe moce.
Pabolom napisał(a):
Jeśli chodzi o kondensator rezonansowy to w 100% daje sobie radę, jest zimny albo ledwie ciepły.
Nie byłbym taki pewny - kondensatory foliowe narażone na bardzo duże szpilki napięcia i prądu mogą ulegać powolnej degradacji wskutek uszkodzeń metalizacji, co objawia się powolnym spadkiem pojemności, aż w dłuższej skali czasowej uszkodzeniem. Nie mówię że musi się tak dziać, ale może.
Pabolom napisał(a):
Większy problem mam z mostkiem i uzwojeniem wtórnym MOTa , bo się potwornie grzeją w krótkim czasie, wtórne mam nawinięte 1mm kablem, myślę że 2mm też powinienem zmieścić więc go wymienię a na mostek założę chłodzenie.
Masz tu duże prądy, 1mm to stanowczo za mało. Zmieść tak gruby przewód jak możesz; 2,5mm^2 to IMHO minimum.
Pabolom napisał(a):
Co do Twoich propozycji dotyczących kondensatorów, liczyłem sobie jak by to mogło wyglądać i wychodzi na to że mogę zrobić max 8.5 uF 22kV , czy tak naprawdę ma to sens ? Czy tak drastycznie zmniejszając pojemność rezonansową nie stracę na wielkości wyładowań?
Pamiętaj, że energia magazynowana w kondensatorze to 1/2*C*V^2, Zatem odpowiednio balansując pomiędzy pojemnością kondensatora a szerokością przerwy iskrowej możesz przekazywać w trakcie cyklu więcej energii mimo niższej pojemności. Np. ładując 23,5nF do 3kV magazynujesz 105.75mJ, podczas gdy ładując 8.5nF do 10kV gromadzisz 425mJ. Zależnie jak ułoży się stosunek BPS/energia w impulsie efekty mogą ulec poprawie.
Musisz sobie przeanalizować różne, potencjalne kombinacje i wytestować najbardziej obiecujące.
Należy pamiętać, że napięcie występujące na kondensatorze zostaje podbite przez rezonans i może dwukrotnie przekroczyć napięcie przy którym następuje przebicie iskiernika.
Pabolom napisał(a):
Wybacz, że nękam Cię tyloma pytaniami , ale tylko tu się mogę tego wszystkiego dowiedzieć

Nie szkodzi, do tego służy forum.
