Budowa optymalnej SGTC średniej mocy

Klasyczny transformator Tesli (ang. Tesla Coil, SGTC - Spark Gap Tesla Coil) wymaga zasilania wysokim napięciem, a pierwotny obwód rezonansowy kluczowany jest iskrownikiem. Jego odmiana to np. DCTC (ang. Direct Current Tesla Coil).
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: BUDOWA OPTYMALNEJ SGTC SREDNIEJ MOCY

Post autor: Mania-C »

tak To E to środek ... Co do samej modulacji nie związane nieco z tematem powiem tak ze CTC testuje nowy sterownik audio bez żadnego mikroklocka i podobno ma dźwięk w miarę dobry oczywiście będzie miał to co potrzebne czyli ograniczenie wypełnienia i parę filtrów między innymi Fat boya
Sterownik dzeja wycenił bym więcej niż jego tesle choć jak wiadomo konstrukcyjnie co wychodzi taniej ale... trzeba ten program :/
Awatar użytkownika
Krokus22
***
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2010, 23:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BUDOWA OPTYMALNEJ SGTC SREDNIEJ MOCY

Post autor: Krokus22 »

Witam, ja napisałem swój własny sterownik na uC, jest to do ogarnięcia dla zaciętych, kodu też nie udostępnię, mogę poradzić:) Tak się składa, że posiadam jeden modulator dodatkowy bez mikrokontrolera, Dzejwor miał okazję go przetestować i co ważne, pozwala na odtwarzanie polifonii, realizacja na układach analogowych i przerzutniku. Da się, zachęcam do prób:)
Awatar użytkownika
kuzawa
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2011, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Budowa optymalnej SGTC średniej mocy

Post autor: kuzawa »

Mam kolejną sprawę.Okazało się, że blednie połączyłem transformatory w skutek czego zamiast 9000V i 37mA wyszło 18000V i 37mA :) ,jednak się dziwie dlaczego nie wysadziło kondensatorów możecie mi powiedzieć ? <czy to wina radzieckiej dokładności czy też dostały przebicia ?> .Prosiłbym również o obliczenie nowych parametrów dla cewki zasilanej 9000V i 74 mA :) gdyż nie umiem się za bardzo posługiwać programami typu tesla map. Mam patent na gładki toroid - kupić rurę aluminiową o średnicy Φ 80 a następnie zagiąć w idealny okrąg i zlutować metodą lutowania twardego lub miękkiego :)
Liczy się wydajność a nie ilość prądu w rachunku :D
ODPOWIEDZ