Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 2 cze 2023, 15:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]



Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

PostNapisane: 30 sty 2014, 21:48 
Dołączył(a): 08.12.2011
Posty: 60
Witam wszystkich kolegów, po dłuższej nieobecności. Jako iż uporządkowałem już większość swoich spraw, więc postanowiłem ponownie zająć się HV. Planuje wykonać interrupter z obsługą midi na Atmedze8. Tak przeszukiwałem internet i natknąłem się na taki schemat:

I teraz mam takie pytanie: czy dobrze mi się wydaje, że on po prostu tworzy prostokąt z monofonicznej ścieżki dźwiękowej? Czy może zasada jego działania jest inna?

Pozdrawiam! PolishHammer



"Nie zamierzam dać satysfakcji owym, ograniczonym, zazdrosnym indywiduom, które próbują udaremnić me wysiłki. Nie są oni dla mnie niczym więcej, niż zarazkami jakiejś obrzydliwej choroby. " ~ Nicol Tesla


Góra
   
 

PostNapisane: 1 lut 2014, 12:14 
Moderator
Avatar użytkownika
Dołączył(a): 02.10.2010
Posty: 820
Pochwały: 8
Dokładnie tak o regulowanym zakresie czasu trwania stanu wysokiego poprzez VR2 R15 C11. Mimo tego układ jest zakręcony jak baranie rogi :D i brak w nim optoizolacii
Pozdrawiam


Góra
   
 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


cron


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO