[DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Półprzewodnikowa cewka Tesli o podwójnym rezonansie (ang. Dual Resonant Solid State Tesla Coil). W przeciwieństwie do SSTC rezonans występuje również po stronie pierwotnej transformatora Tesli za sprawą innej konstrukcji obwodu pierwotnego.
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: Mania-C »

Yuri Patrze deko z dystansem ponieważ jak zwykle mamy doczynienia z specyficznym przypadkiem czyli DRSSTC.
Dlatego zazwyczaj wolał bym zerknąć do czegoś co już jest. Fakt nr1 tego tematu jest taki że predyktor już ma wbudowaną kontrole DT ponieważ jest stworzony pod drivery wiec tak naprawdę wystarczy dodać proste sterowanie kluczami + 4 odbiorniki HFBR.
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: wesolyyyy »

Do czego aż 4 HFBRy? Chcesz jakoś połączyć predicter ze sterowaniem mostka przez światłowody?
Awatar użytkownika
Mania-C
Moderator
Posty: 820
Rejestracja: 2 paź 2010, 12:47

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: Mania-C »

ot taka koncepcja. Idę najprostszą linią oporu
Załączniki
KONCEPCJA.jpg
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 762
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: Yuri »

Najmniejsza linia oporu, to driver z wbudowanym izolatorem - jakich multum na rynku... :D
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: wesolyyyy »

To zdecydowanie nie jest najprostsza linia. Musisz tam dociągnąć zasilania 5V i 12V, każde osobno separowane do każdego mosfeta mostka.
Awatar użytkownika
Yuri
Administrator
Posty: 762
Rejestracja: 22 mar 2013, 20:12

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: Yuri »

Odnosiłem się do sugestii, że stosowanie HFBR to najmniejsza linia oporu dla gate drivera z izolacją (nie GDT). ;)
Awatar użytkownika
wesolyyyy
Posty: 183
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:02

Re: [DIY] klasyczna DRSSTC v1.0

Post autor: wesolyyyy »

Ja natomiast odnosiłem się do tego co ostatnim razem wysłał Mania-C.
I przy okazji - w niedalekim czasie, jak czas pozwoli, będę testował moją teorię nad połączeniem po skrętce i kontrolowaniem każdego sektora mostka przez układ bramek logicznych. Ale to bardziej dla SSTC aniżeli DRSSTC.
ODPOWIEDZ