Kilka podstawowych pytań

Półprzewodnikowa cewka Tesli o podwójnym rezonansie (ang. Dual Resonant Solid State Tesla Coil). W przeciwieństwie do SSTC rezonans występuje również po stronie pierwotnej transformatora Tesli za sprawą innej konstrukcji obwodu pierwotnego.
prociomen007
Posty: 91
Rejestracja: 4 lut 2012, 17:01

Kilka podstawowych pytań

Post autor: prociomen007 »

Witam, zachęcony sukcesami ( okupionymi dużymi kosztami ) podczas SSTC postanowiłem zacząć kompletować wiedzę i elementy do budowy DRSSTC. Na googlach jest masa schematów i rozwiązań jednak brakuje mi kilku podstawowych informacji.

1. Czy do zasilania wystarczy zwykłe 220V? Jeśli nie to jakie są najlepsze skuteczne metody rozwiązania tego problemu ( z pominięciem 3 faz bo nimi nie dysponuje )?

2. Czy ktoś zechciał by przedstawić schemat blokowy konstrukcji cewki DRSSTC? Coś nie mogę załapać idei działania tego urządzenia. Znalazłem sporo informacji o rdzeniu dodatkowo nałożonym na pierwotne ale to ciągle za mało. Bardzo byłbym wdzięczny za jakiś rysunek poglądowy wyjaśniający połączenie ( nie konstrukcje elektroniczną ) poszczególnych bloków? W jaki sposób realizowane jest sprzężenie?

3. Na jaką częstotliwość najlepiej dobrać uzwojenie? Motyw przewodni to oczywiście efekty.
ODPOWIEDZ