Polskie forum dyskusyjne poświęcone dziedzinie wysokich napięć, głównie transformatorom Tesli (SSTC, DRSSTC, VTTC, SGTC) oraz generatorom wysokiego napięcia.

Teraz jest 28 lis 2020, 10:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

PostNapisane: 16 lis 2020, 14:48 
Hejka!

Dla wszystkich entuzjastów transformatora Tesli zwracam się z ogromną próśbą.
Jestem studentem mechatroniki, Zacząłem pisać pracę inżynierską o tytule "Akustyczna Cewka Tesli". Temat mnie zaciekawił, lecz nie posiadam doświadczenia w tworzeniu takowych układów elektronicznych. Głównym moim celem jest analiza gotowych rozwiązań projektowych. Chciałbym, by obiektem mojego opisu była cewka typu SSTC lub DRSSTC.
Potrzebuje modelu, który nie kosztuje miliony, pewien jego opis, specyfikacje i schemat.
Fajnym rozwiązaniem mogłoby być użycie w nim arduino jako interruptera.

Pozdrawiam

PostNapisane: 17 lis 2020, 15:38 
witam, świetnie że dołączył do nas kolejny zainteresowany tym tematem. na forum znajdziesz dużo schematów cewek tesli i gotowych urządzeń od wielu ludzi lecz nie może być problem z dokumentacją bo takiej raczej nikt nie robi ale może jakbyś do kogoś napisał to mógł by ci pomóc ja sam pare cewek budowałem, w tym jeden półmostek SSTC ale nie jest skończony bo nie mam oscyloskopu. wsumie większość interrupterów które mogą wypluwać z siebie sygnał MIDI to Arduino więc to problemem nie będzie. Jakbyś chciał się o coś spytać albo się czegoś dowiedzieć to pisz śmiało

Utwórz nowy temat Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]